США вважають спікера парламенту Венесуели наркобароном, – WSJ

Міністерство юстиції США вважає спікера парламенту Венесуели Діосдадо Кабельо одним з лідерів наркокартелю
Depo.Влада
19 травня 2015 11:43
ФОТО: depo.ua

Спецпідрозділ Управління по боротьбі з наркотиками у Вашингтоні і прокуратури Нью-Йорка і Майамі проводять розслідування про причетність Кабельо до організації найбільшого перевалочного пункту для перевезення кокаїну і відмивання грошей, передає depo.ua з посиланням на WSJ.

Підозри на адресу влади Венесуели ґрунтуються на свідченнях затриманих наркоторговців, інформаторів з уряду Каракаса і військових перебіжчиків.

"Зібрані численні свідчення, які дозволяють вважати його (Кабельо - прим. ред.) одним з лідерів, якщо не одноосібним лідером картелю. Він наша головна мета", - сказав представник міністерства юстиції США.

Джерела WSJ додали, що розслідування почалося після різкого збільшення активності наркоторговців на південно-заході Венесуели, що збігся з кампанією по боротьбі з наркокартелями в сусідній Колумбії.

Вашингтон вважає, що багато колумбійські наркоторговці почали проводити операції через кордон, отримавши гарантії безпеки роботи на венесуельській території. При цьому вирощування коки і виробництво кокаїну у Венесуелі на даний момент не практикується.

Розслідування ведеться вже кілька років, однак в останні два роки на тлі економічної кризи у Венесуелі прокурорам із США стало набагато легше знаходити інформаторів і перебіжчиків, які надають інформацію про структуру і території охоплення діяльності наркокартелів.

Мітки: США