США випадково воюють у Сирії проти Росії, – The Washington Post

Військова підтримка, яку американці надають сирійської опозиції скидається на "приховану війну" між Росією і США
Depo.Влада
12 жовтня 2015 10:24
ФОТО: depo.ua

Нещодавно американські протитанкові ракетні комплекси BGM-71 були доставлені в Сирію для підтримки Вільної сирійської армії, повідомляє depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Один з командирів Вільної сирійської армії Мустафа Моараті заявив, що найближчим часом очікуються чергові поставки військової техніки. На думку видання, дана ситуація нагадує 80-ті роки, коли США поставляли в Афганістан ракети "Стінгер" з метою зупинити російське вторгнення.

"Це випадкова прихована війна", - вважає експерт з Вашингтонського інституту близькосхідної політики Джефф Уайт. 

"Так вийшло, що у повстанців в інвентарі велика кількість протитанкових ракетних комплексів. Так вийшло, що прихильники режиму Асада атакують їх за допомогою Росії. Я не бачу, щоб це була продумана прихована війна", - додав Уайт.

За даними видання, військова підтримка, в рамках якої США поставляють до Сирії протитанкові ракетні комплекси BGM-71, не є частиною недавно закритої програми Пентагону, яка була націлена на боротьбу з "Ісламським державою".

Нагадаємо, що 30 вересня Рада Федерації Росії дозволила президентові Володимиру Путіну використовувати лише ВПС за кордоном. З того дня Росія щодня завдає авіаударів у Сирії. Західні політики заявили, що удари російської авіації припали по місцях, де відсутні бойовики "Ісламської держави".

Більше про світові новини читайте в рубриці Світ.depo.ua