США видали 1001 "чорну мітку" Шокіну

США уже практично прямим текстом вимагають від Порошенка звільнити Віктора Шокіна

США видали 1001 "чорну мітку" Шокіну…

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, виступаючи на конференції Бізнес-ради США-Україна знову пройшовся по українській владі, розкритикувавши за слабку боротьбу з корупцією, незавершеність люстрації суддів, тощо.

Окремо пан Пайєтт торкнувся діяльності Генеральної прокуратури, зазначивши роботу "двох відважних реформаторів" - Давида Сакварелідзе і Віталія Касько, які докладають зусиль до "призначенням незалежного Генерального інспектора для розслідування і судового переслідування корумпованих осіб в Генпрокуратурі".  "Тривожної сигналом стали коментарі Касько для ЗМІ на цьому тижні про те, що він та інші реформатори всередині ГПУ перебувають під сильним тиском. Це ознака того, що в цій важливій структурі йде складна битва між Старою Україною та Новою Україною", - додав Пайетт. Ці слова, попри весь дипломатичний етикет пана посла, просто неможливо сприймати якось інакше, ніж в якості заклику врешті-решт таки позбутися Шокіна.

Власне, це вже не перший "наїзд" американського посла на ГПУ загалом та її очільника Віктора Шокіна. Місяць тому Пайєтт говорив про те ж саме, але дещо іншими словами, проте і ту заяву можна було вважати безпрецедентно жорсткою, як для дипломата. Нагадаємо, у вересні Пайєтт підкреслював: "Замість того щоб підтримувати реформи в Україні і працювати на викорінення корупції, корумповані чиновники в ГПУ роблять гірше, відкрито і агресивно підриваючи реформи".

Тоді це ще можна було сприйняти як сигнал того, що Шокіну потрібно або почати саджати прокурорів-корупціонерів, або ж збиратися на заслужений відпочинок. Тоді сам Шокін особливо наголошував на словах Пайєтта "ми хочемо працювати з генеральним прокурором Шокіним", мовляв ніхто його відставки не вимагає. Після сьогоднішніх слів, все виглядає так, що замилити очі нікому уже не вдасться.  Фраза про "складну битву між Старою Україною та Новою Україною" більш ніж прозора, тим більше, що представників Нової України в ГПУ названо поіменно – це Касько і Сакварелідзе. Що ж стосується Шокіна, то з ярликом "старе" від посла США є лише одна дорога у минуле. 

Здається терпець Держдепа остаточно увірвався в тому числі і завдяки нещодавньому скандалу з погрозами та звинуваченнями між Шокіним та Клімкіним за активної участі керівництва ЄС. То ж пан Шокін має уже дві "чорні мітки" від основних зовнішньополітичних союзників України, а це означає, що Порошенку попри всю його особисту довіру до очільника ГПУ буде вкрай складно пояснити західним партнерам, чому Шокін і досі при посаді.

Втім поки що Петро Олексійович вперто робить вигляд, що не розуміє натяків і цим заганяє себе у глухий кут. Судячи з усього президент боротиметься за Шокіна до останнього, дуже псуючи собі реноме, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Якщо ж Порошенко врешті-решт здасться і відправить Шокіна у відставку, немає жодної гарантії, що ми не отримаємо "нового Шокіна", правда, з іншим прізвищем і іншою зовнішністю, аби почекати до нового "останнього китайського попередження".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme