США пригрозили Туреччині виключенням із НАТО

Туреччину можуть виключити зі складу Північно-атлантичного альянсу (НАТО), якщо в країні більше не будуть дотримуватися принципів демократії
Depo.Влада
18 липня 2016 15:13
ФОТО: depo.ua

Так прокоментував хвилю масових зачисток після спроби військового перевороту в країні державний секретар США Джон Керрі, передає depo.ua з посиланням на The Independent.

Нагадаємо, що в ніч на сьогодні, 16 липня, група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.   Однак прихильники президента Реджепа Ердогана на його заклик вийшли на вулиці і навіть захопили кілька танків.  Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану. У країні воєнний стан. 

За останніми офіційними даними, під час спроби державного перевороту в Туреччині загинули 208 людей, понад 7,5 осіб затримані за підозрою у причетності до цього злочину. 

Додамо, що 16 липня прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим прозоро натякнув на можливість війни зі Сполученими Штатами Америки: "Країна, яка підтримує Гюлена (відомого громадського і релігійного діяча, якого Анкара офіційно підозрює в організації бунту, - ред.), не може бути другом Туреччини і буде вважатися в стані війни з країною-членом НАТО".

Читайте також: Спроба перевороту в Туреччині (ХРОНІКА)

Більше новин про політичне життя У