США не визнають російських виборів у окупованому Криму

США не визнають результатів виборів до Держдуми Росії на території окупованого Криму
Depo.Влада
15 вересня 2016 11:16
ФОТО: depo.ua

Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

"По-перше, я ще раз наведу позицію США: Крим є і назавжди залишиться частиною України, попри всі можливі юридичні дії з боку Росії. Ми ніколи не визнаємо Крим як частину Росії. Ми також не визнаємо вибори в Держдуму, які проходять на території Криму", - сказала посол.

"Ми працюємо також зі своїми однодумцями у міжнародному форматі над тим, щоби зберігати постійні нагадування про те, що Крим є частиною України", - додала вона.

Йованович також нагадала про нові санкції США проти російських компаній та політиків, пов'язані з Кримом.

"Що стосується санкцій – ті обмеження, які запроваджені у зв’язку з Кримом, вже є досить жорсткими. Але попри це, ми й надалі шукаємо, як ми можемо посилити дипломатичний сигнал про те, що Крим лишається частиною України. Зокрема, через це в останньому пакеті санкцій з боку США було кілька нових імен кримських політиків. Я хочу зазначити, що від 1970-х років принцип санкцій змінився. Тоді санкції були дуже широкими, це був грубий інструмент. Нині санкції застосовуються дуже точково і вони є значно ефективнiшими", - сказала вона.

Йованович наголосила, що репресії проти кримських татар з боку окупаційної влади є неприпустимими.

"Що ж до подій в Криму... Те, що відбувається з кримськими татарами – та й взагалі з усіма, хто не згідний з російським режимом в Криму, – є абсолютно неприйнятним. І позиція США тут є абсолютно чіткою. Так, ми вітаємо звільнення Ільмі Умерова. Але є й інші, хто лишається позбавлений волі, і ми дуже уважно слідкуємо за їхнiми справами", - сказала посол США.

Нагадаємо, вибори в Держдуму Росії відбудуться 18 вересня по змішаній системі: половину депутатів, 225 осіб, обиратимуть за партійними списками, іншу половину - в одномандатних округах.

У виборах бере участь 14 партій, для проходження в Держдуму потрібно подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

8 вересня Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до парламентів іноземних держав з закликом не визнавати результати виборів у Державну думу Росії в окупованому Криму.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада