США готові дати відсіч Росії, не чекаючи згоди НАТО

Збройні сили США, які розміщені на території країн-східних союзників, готові відповісти на військову агресію Росії, не чекаючи проходження процедур у НАТО щодо колективної безпеки, які визначені у ст. 5 Північноатлантичного договору
Depo.Влада
8 травня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua

Про це заявив посол США при НАТО Дуглас Лют, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми - представництво США при НАТО та американський уряд - чітко розуміємо, що застосування статті 5 не повинне чекати на схвалення усіх 28 союзників. Стаття 5 означає, що коли один із членів зазнав нападу і потерпає від цього, то існують зобов'язання, індивідуальні і колективні, для кожного члена на відповідь. Сполучені Штати Америки мають зобов'язання реагувати на двосторонніх засадах, незважаючи на те, що відбувається у рамках Північноатлантичної ради", - заявив посол.

Він наголосив на особливій важливості того, що підрозділи Збройних сил США, включаючи наземну, повітряну і морську компоненти, вже розміщені на території східних союзників НАТО.

"Таке політичне рішення вже було ухвалено. Наші сили - на східних кордонах, і залишатимуться там, як заявив президент Обама, стільки, скільки це буде необхідно", - запевнив американський посол.

Натомість він відзначив, що ст. 5 Північноатлантичного договору про колективну безпеку союзників є більше чинником стримування, ніж безпосередньо засобом військового застосування.

Мітки: США, НАТО