США допоможуть українській армії ще $100 мільйонами, – Полторак

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що США нададуть допомогу для зміцнення обороноздатності української армії вартістю в 100 мільйонів доларів, яка включатиме постачання озброєння, техніки та оснащення

Про це він заявив під час спілкування з експертами на "Свободі слова", передає Depo.ua.

"Міністр оборони США після схвалення закону про національну безпеку, після аналізу, який вони провели щодо реформування Збройних Сил України (ЗСУ) наголосив, що найближчим часом США нададуть допомогу Україні для зміцнення обороноздатності української армії, для поставки озброєння, техніки та оснащення на 100 мільйонів доларів", - сказав Полторак, коментуючи зустрічі у Брюсселі.

Він зазначив, що під час зустрічей на заходах у межах саміту НАТО всі іноземні колеги підтверджують "успіх реформ у ЗСУ".

Полторак наголосив, що йшлося і про зміну співпраці з партнерами – окрім надання дорадчої допомоги та матеріально-технічної допомоги, "йшлося й про конкретну допомогу".

"Так, наприклад, міністр оборони Великої Британії буде з візитом (в Україні – ред.) у жовтні, і ми розглядаємо питання щодо постачання оснащення для ЗСУ. Зараз опрацьовується, що саме вони будуть постачати нам. Міністр оборони Канади – ми вже сформували кілька договорів, підписали, на поставку озброєння для України. Стосовно міністра оборони Польщі, то у нас є тісна військово-технічна співпраця, а також питання, пов'язані зі створенням, навчанням і підготовкою спільної українсько-польсько-литовської бригади", - додав він.

"Було дуже приємно чути те, що більшість міністрів-моїх колег говорили, що сьогодні НАТО готове до того, щоб розглядати питання не лише допомоги, а й прискорювати вступ України до Альянсу", – підсумував міністр.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна