США можуть дати Україні летальну зброю після виборів, – Чалий

У США можуть ще раз розглянути питання постачання Україні летального озброєння лише після президентських виборів
Depo.Влада
8 серпня 2016 10:25
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів посол України в США Валерій Чалий, передає depo.ua.

Він нагадав, що рішення про надання Україні летальних оборонних озброєнь ухвалене в Конгресі і демократами, і республіканцями.

"У нас зараз є підтверджена можливість виділення коштів для закупівлі такого типу озброєнь на суму 50 млн дол. Але немає політичного рішення Білого дому. Не виключаю, що це питання може бути ще раз розглянуть після виборів президента США", - зазначив посол.

За його словами, серед американських політиків і експертів все більше переважає думка, що саме слабка Україна може спровокувати Росію на подальші агресивні дії.

Отже, в інтересах США надати нам летальне озброєння, адже, якщо Україна буде посилюватися, тоді, навпаки, це може призвести до мирного вирішення конфлікту.

"Загалом, тему постачань летального озброєння від США я більше сприймаю як певний сигнал, символ. Зараз потрібно мислити стратегічно і працювати над спільним виробництвом озброєнь з допомогою американців в Україні", - наголосив Чалий.

Нагадаємо, що, за даними Держдепу США, п'ять країн працюють над питанням надання летального зброї Україні, яка страждає від агресії Росії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада