Справу щодо розтрати майна НАК "Украгролізинг" направили до суду

Детективи НАБУ завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати та заволодіння майном НАК "Украгролізинг" у розмірі 114,9 млн грн шляхом зловживання службовим становищем головою правління компанії Миколою Шпаком

Про це передає depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Згідно з повідомленням, 16 червня поточного року працівники НАБУ повідомили підозрюваних про завершення досудового розслідування та надання доступу до його матеріалів. Сторона захисту ознайомилася з матеріалами досудового розслідування, відтак, 2 липня обвинувальний акт було скеровано до Печерського районного суду м. Києва.

"Наразі суддя має визначити дату першого засідання з розгляду справи", - підкреслюється у повідомленні.

При цьому зауважується, що голова правління НАК "Украгролізинг" Микола Шпак обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, а його батько, Василь Шпак, який є організатором корупційної схеми, – за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.

"Під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні було з’ясовано, що протягом 2009-2011 років за настановою В. Шпака та вказівкою М. Шпака співробітники компанії "Украгролізинг" уклали з ВАТ "Брацлав" 7 договорів поставки (закупівлі товарів за державні кошти) сільськогосподарського обладнання.

Частина обладнання дійсно поставлялася на потреби підприємств-лізингоотримувачів, а частина – фіктивно для надання законності безтоварним операціям та незаконній розтраті бюджетних коштів.

У подальшому група осіб, не встановлених досудовим слідством, виготовила фінансово-господарські документи щодо передачі сільськогосподарського обладнання у фінансовий лізинг від НАК "Украгролізинг" до ТОВ "Новий двір". Фактично обладнання не передавалося, а сплачені за нього на рахунки ВАТ "Брацлав" бюджетні кошти були перераховані на рахунки підконтрольних організаторам корупційної схеми підприємств", - пояснюється у повідомленні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook