Справу Савченко-Рубана відправили до Чернігова

Справа народного депутата Надії Савченко та екс-керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, підозрюваних в діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення влади, буде розглядатися в Чернігівському районному суді Чернігівської області

Таке рішення ухвалила колегія Верховного суду України на засіданні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Прокуратура клопотала про передачу цієї справи з Слов'янського міськрайонного суду Донецької області, куди воно спочатку було направлено, в Чернігівський районний суд Чернігівської області.

На 6 лютого в Слов'янському суді було призначено перше підготовче засідання по справі Савченко та Рубана, але воно не відбулося.

У свою чергу захист Савченко та Рубана клопотав про те, щоб ця справа розглядалася в Печерському районному суді Києва.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року Шевченківський райсуд Києва зобов'язав захист народного депутата Надії Савченко ознайомитися з матеріалами справи до 19 січня 2019 року.

30 січня стало відомо, що справу Савченко та екс-керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана передали в Слов'янський міськрайонний суд Донецької області.

31 січня прокуратура подала клопотання до Верховного суду щодо передачі справи депутата Верховної ради Надії Савченко та колишнього керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана до Чернігова.

Довідка: 22 березня 2018 року Верховна Рада України дала згоду на позбавлення депутатської недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій із метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Сама ж Савченко заявляє, що планувала лише "політичну провокацію". А під час судового засідання 23 березня вона заявила про глибоку зневагу до президента, уряду та народних депутатів.

Захист народного депутата Надії Савченко направив до Шевченківського районного суду міста Києва клопотання про зміну їй запобіжного заходу, проте 22 червня суд залишив нардепа під вартою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна