Справу Савченко і Рубана буде розглядати суд присяжних

Прокуратура заявляє, що справу депутата Верховної Ради Надії Савченко та голови організації "Офіцерський корпус" Володимира Рубана, обвинувачених у тероризмі, буде розглядати суд присяжних

Про це прокурор сказав під час підготовчого засідання в Чернігівському районному суді Чернігова, передає Depo.ua з посиланням на Українські новини.

Під час засідання член колегії суддів суддя Світлана Меженнікова заявила самовідвід, оскільки, за її словами, у процесі будуть досліджувати секретні матеріали, а вона не має доступу до держтаємниці.

Прокурори виступили проти самовідводу.

"Ми вважаємо рішення про самовідвід передчасним, оскільки, за нашою інформацією, обидва обвинувачених заявлять клопотання про розгляд справи судом присяжних, і троє суддів усе одно не знадобляться колегії", - сказав прокурор.

Водночас адвокати Савченко і Рубана підтримали самовідвід. При цьому адвокат Валентин Рибін сказав, що у справі не було матеріалів з обмеженим доступом.

Він також підкреслив, що має допуск до держтаємниці.

Нагадаємо, справа народного депутата Надії Савченко та екс-керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана буде розглядатися в Чернігівському районному суді Чернігівської області.

21 грудня 2018 року Шевченківський райсуд Києва зобов'язав захист народного депутата Надії Савченко ознайомитися з матеріалами справи до 19 січня 2019 року.

30 січня стало відомо, що справу Савченко та екс-керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана передали в Слов'янський міськрайонний суд Донецької області.

31 січня прокуратура подала клопотання до Верховного суду щодо передачі справи депутата Верховної ради Надії Савченко та колишнього керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана до Чернігова.

Довідка: 22 березня 2018 року Верховна Рада України дала згоду на позбавлення депутатської недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій із метою насильницького повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичної організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Сама ж Савченко заявляє, що планувала лише "політичну провокацію". А під час судового засідання 23 березня вона заявила про глибоку зневагу до президента, уряду та народних депутатів.

Захист народного депутата Надії Савченко направив до Шевченківського районного суду міста Києва клопотання про зміну їй запобіжного заходу, проте 22 червня суд залишив нардепа під вартою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна