Справу про імунітети моряків розглядатиме окремий арбітраж, - Зеркаль

Справу про імунітети українських кораблів і моряків, захоплених РФ, по суті розглядатиме окремий арбітраж, і це може бути тривалим процесом

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль журналістам у Гамбурзі в суботу, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"По суті справа буде розглядатися не в цьому суді (Міжнародний трибунал з морського права, - Ред). Буде створено окремий арбітраж на підставі додатка 7 до Конвенції (Конвенція ООН з морського права, - Ред). Це буде тривати роками", - сказала вона.

Заступник голови МЗС підкреслила, що після прийнятого в суботу рішення трибуналу російська сторона повинна закінчити кримінальні справи і відпустити моряків.

"Як вони будуть це робити - це вже не питання трибуналу. Трибунал не дає Росії ніяких вказівок щодо того, як це зробити. Це дуже зважене і мудре рішення", - сказала Зеркаль.

"Протягом місяця вони повинні відзвітувати перед трибуналом, як і ми, щодо того, як вони виконали наказ суду... Росія повинна це зробити і відзвітувати перед трибуналом", - вказала вона.

Відповідаючи на питання про можливі заходи у разі, якщо Росія не звільнить кораблі і моряків, Зеркаль пояснила: "Є санкції. Є міжнародне співтовариство, яке може застосовувати тиск до країн, які не виконують рішення трибуналу".

За її словами, виконання рішення "більш ніж обов'язкове", рішення дуже чітке, "навіть більш чітке, ніж ми сподівалися".

Як відомо, сьогодні, 25 травня, Міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі оголосив своє рішення у справі України проти Росії щодо захоплених українських моряків та суден, яку розглядали два тижні тому. Трибунал абсолютно і повністю підтримав українську сторону.

Адвокат Полозов розповів, чому Росія відмовилась брати участь у Морському трибуналі.

25 травня в Києві на Майдан Незалежності люди вийшли на акцію, аби підтримати 24 українських моряків, які знаходяться у полоні РФ.

Міжнародний трибунал з морського права (МТМП) зобов'язав Російську Федерацію доповісти про виконання рішення звільнити українських моряків і кораблів до 25 червня 2019 року.

Раніше повідомлялося, що екс-президент Петро Порошенко вважає, що команда новообраного президента Володимира Зеленського має сама формувати порядок денний звільнення Кремлем українських заручників та окупованих територій.

Відреагував на рішення Трибуналу щодо українських моряків і президент Володимир Зеленський.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна