ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Статус "постраждалого учасника Революції": Які саме пільги отримають Євромайданівці

"Постраждалий учасник Революції Гідності". Такі посвідчення матимуть менше тисячі майданівців, які отримали тілесні ушкодження. Екс-"беркутівців" серед них не буде

Depo.Влада
14 листопада 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Сьогодні Верховна Рада прийняла урядовий законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", який відновив справедливість стосовно учасників Майдану, що отримали тілесні ушкодження. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, таких в Україні менше тисячі. Їхній статус досі був законодавчо не визначений, тому вони не могли претендувати на пільги. Відтепер їх прирівняли до учасників бойових дій. Тобто, вони не є УБД, як помилково повідомили деякі ЗМІ, а особами, прирівняними до них. Тому на них поширюються дія статті 12 закону "Про статус ветеранів…".

Для цієї категорії громадян передбачений досить широкий перелік пільг, серед найактуальніших – знижка на оплату послуг ЖКГ. Автори документу порахували: на 9 місяців вартість цієї пільги для 849 людей, на яких поширюватимуться зміни до закону, складе лише 5 млн 321 тис. Нагадаємо, згідно з жовтневою інформацією прес-служби Міноборони, статус учасника бойових дій в антитерористичній операції отримали понад 116 тис людей.

До речі, окрім майданівців, прийнятий закон поширюється і на громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на територіях та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції. Їх приблизна кількість – 200 чоловік. Вони користуватимуться пільгою інваліда війни. Всього орієнтовний обсяг додаткових витрат з бюджету складе 6,3 млн грн без урахування осіб, які в складі сімей одержують житлові субсидії.

Через те, що дехто неправильно зрозумів суть прийнятих змін, соцмережі заполонили пропозиції до всіх, хто був на Майдані, негайно бігти й отримувати статус учасника бойових дій. Мовляв, тепер кожен, хто навіть проходив повз Майдан у ті буремні дні і чув вибухи, може на щось претендувати. Насправді законопроект чітко регулює це питання. По-перше, особи, які претендують на відповідний статус, зверталися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року. І це зафіксовано.

По-друге, норми закону не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, ЗСУ та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з подіями Революції Гідності. Тобто, "зрада", що платитимуть "беркутам" не проходить.

По-третє, постраждалим учасникам Революції Гідності в період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії надаються на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення. Себто, для початку охочим отримати статус необхідно довести, що вони на нього мають право. А після чотирьох років від початку Майдану зробити це буде, м'яко кажучи, важко. До того ж, всі, хто дійсно брав безпосередню участь у тих подіях, мали можливість отримати медичні підтвердження тілесних пошкоджень.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада