Справа з "1+1": Що дасть Порошенку суд з Коломойським

Останній тиждень перед виборами має бути наповнений "чорнухою", оскільки це останній шанс в кандидатів поліпшити свої рейтинги перед голосуванням 31-го березня. І майбутній суд Порошенка з "1+1" є логічною відповіддю на дії каналу, власником якого є Ігор Коломойський

Характерною особливістю останніх вихідних і цього тижня стане запекла медійна війна. Причому, головні удари вже посипалися на президента України Петра Порошенка. Depo.ua вже писав як Коломойський з Тимошенко та іншими олігархами працюють проти Порошенка, згадуючи про випуск "Українських сенсацій" на "1+1", в яких президента вдарили "старим фейком" про вбивство власного брата.

Окрім цього табір Тимошенко, а також родинне ЗМІ Гриценка "Дзеркало тижня" заявляли, що проти глави держави ведуться розслідування на Заході. Та це досить швидко спростували у Європейському бюро з питань протидії зловживанням та шахрайству, а також в Британському Офісі із розслідування шахрайств. Та "чорна технологія", направлена здебільшого на поширення чуток проти Порошенка може спрацювати. Навіть попри те, що в президентській команді почали оперативно "глушити" її фактажем і поширенням правди, люди в глибинці, які дивляться "1+1" точно запам'ятали "чорнуху". До контрчуток Порошенко наразі не опускається. 

Та історія з "плюсами" і "вбитим братом" не обмежилася заявами Порошенка про московську інформаційну локшину та скепсисом президента на адресу "біглого олігарха" Коломойського під час зустрічі з київськими студентами НУБІП. Вчора була опублікована заява голови фракції БПП Артур Герасимов, в якій чітко сказано, що Порошенко буде судитися з "1+1" попри те, що протягом свого президентства Порошенко переважно утримувався від позовів на ЗМІ. 

"Йдеться про канал 1+1. Власник цього ЗМІ не витримав випробування четвертою владою, яку дає володіння таким потужним засобом впливу на свідомість українців. Він не зміг втриматись від спокуси грубого повномасштабного використання цього медіаресурсу з метою зведення своїх рахунків з державою. Він перетворив канал на знаряддя брудних політичних технологій і чорного піару проти одного з кандидатів у президенти, а саме Петра Порошенка. Петро Порошенко вирішив подати до суду на канал "1+1" за систематичну брехню в особливо великих розмірах, за поширення гігантських масштабів дезінформації, що завдають шкоди честі та гідності кандидата в президенти і президента", - зазначається у заяві.

На "1+1" відреагували на погрози судом прогнозовано. Президента звинуватили в тиску на "незалежні ЗМІ". І додали, що "поширені ними твердження про Петра Порошенка підкріплені доказовою базою та свідками".

Тут варто нагадати, що, по-перше, в Порошенка вже є успішний досвід судів зі ЗМІ. Не так давно він виграв суд у BBC щодо матеріалу, в якому йшлося про те, що посередники українського президента заплатили щонайменше 400 тисяч доларів за першу зустріч з американським колегою Дональдом Трампом.  Лондонський суд визнав статтю британського видання однобокою. 

По-друге, рішення суду з "плюсами" навряд чи буде до завершення навіть другого туру виборів. Тому в Порошенка не вийде можливою перемогою перебити брехню телеканалу Коломойського. Взагалі рішення судитися наразі дещо ризиковане. Можливо, більш розумно було б вимагати спростування інформації, як колись робила Юлія Тимошенко після сюжету наближеного до президента телеканалу "Прямий" про "куплених" за 10 тисяч доларів АТОвців, котрі брали участь у її з'їзді. Тимошенко зверталася до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення зі скаргою. Бо позов до суду дає змогу мовнику Ігоря Коломойського, який не приховував, що його метою є недопустити чинного президента в другий тур, виставити себе "жертвою" режиму. А враховуючи рейтинги телеканалу, який є одним з найпопулярніших в Україні - це додатковий козир саме проти президента. У масах народ в це повірить, якщо вже повівся на історію про "вбитого брата". 

Чомусь складається враження, що для Порошенка виграти суд проти "1+1" буде рішенням принциповим, бо медіа торкнулося його родини. А серед політиків та олігархів існує негласне правило - "чорнуха" може бути якою завгодно, але торкатися родини - це неприпустимо. Коломойський руками власних журналістів його порушив. Швидше за все, суд винесе вердикт до парламентських виборів. Чи вплине він якось на рейтинги і політичні розклади - наразі судити важко. Та для Порошенка перемога в суді буде особистим тріумфом над Коломойським.  

До цієї історії варто додати, що в суботу, у день тиші, "плюси" планують заповнити ефір "Кварталом", а також новим "Слугою народу-3" з Володимиром Зеленським в головній ролі. Серіал виходить на телеекрани 27-го березня. І це буде останній масований інформаційний удар перед виборами, який вигідний, безперечно, Володимиру Зеленському. Втім, у серіалі та "Кварталі" Зеленський - актор, а не кандидат у президенти... Та простому українцю все ж варто задуматися, що навіть у бруду має існувати певна межа. А в декого її немає, коли стоїть питання особистого реваншу та перемоги на виборах кандидатів, до яких прихильний. Якщо межі не існує зараз, то після перемоги ця межа ризикує стертися взагалі. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook