Справа Шевцова: Скільки ще сепаратистів в МВС та Нацполіції

Скандал навколо начальника вінницької поліції Антона Шевцова окреслив глобальну проблему підбору кадрів для силових відомств

Справа Шевцова: Скільки ще сепаратистів…

В Україні уже майже місяць вирують пристрасті навколо очільника вінницького обласного управління і за сумісництвом кримського сепаратиста Нацполіції Шевцова. І попри те, що вся ця історія закінчилася, як їй і належало - звільненням з посади, кримінальною справою, спробою втечі та затриманням, не полишає відчуття, що головним антишевцовським рушієм була вінницька громадськість, а аж ніяк не ті, хто за своїми службовими обов'язками, власне, і мусить не допускати до посад у силових структурах людей на кшталт Шевцова. Якби не вінницький Автомайдан та інші громадські активісти, які підхопили цю історію, Шевцов, скоріше за все, і досі б щасливо очолював обласну Нацполіцію.

Варто нагадати, що Шевцов став аж ніяк не першим поліцейським з дуже сумнівною репутацією, і, як і у випадку з кримчанином, всіх інших на "чисту воду" виводили також аж ніяк не компетентні органи, а звичайні українці, яким вистачило розуму та мотивації поцікавитися, а що власне наші нові поліцейські пишуть у соцмережах.

Отже, тенденція цілком очевидна – в МВС призначають людей на посади в новій поліції, після чого громадськість перевіряє їх на профпридатність. Активність громадськості – це, вочевидь, добре. От тільки кожен такий випадок порушує нові і нові запитання до наших правоохоронців. Як так вийшло, що СБУ "не здобула даних, які б підтверджували причетність Антона Шевцова до діяльності спрямованої на порушення територіальної цілісності та недоторканості України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або участі у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях", а прості громадяни знайшли? Це некомпетентність відповідних органів, звичайне нехлюйство чи корупція?

Варто нагадати, що після виїзду з окупованого Криму і до призначення у Вінницю Шевцов встиг попрацювати у Чернігівському міськвідділі поліції та послужити в складі батальйону міліції особливого призначення "Луганськ-1" в зоні АТО. При цьому той факт, що Шевцов виїхав з Криму за певний час після окупації, мав би серйозно занепокоїти перевіряючи органи ще в 2014-му, і найпростіше, що можна було зробити,  це подивитися у соцмережі. Але все виглядає так, наче Шевцова або взагалі не перевіряли, або свідомо закрили очі на сумнівні факти в біографії міліціонера.

На щастя, свою справу від СБУ Шевцов в решті отримав, але це аж ніяк не повинно стати кінцем усієї історії: тепер потрібно розібратися, хто і як перевіряв кандидатуру кримського сепаратиста і перед його службою в добровольчому батальйоні, і перед призначенням до Чернігова, не кажучи вже про Вінницю. І ті люди, які свідомо чи не свідомо "проклацали" сепаратиста в правоохоронних органах, мають бути відповідно до ступеня провини і, головне, показово покарані. Якщо історії з рядовими поліцейськими можна було пробачити і зрозуміти, то подібне нехлюйство щодо регіональних керівників безкарним залишатися не може.

Крім того, треба серйозно перевірити щонайменше весь керівний склад регіональних управлінь, як Нацполіції так і МВС. Хтозна скільки там ще причаїлося латентних і не дуже сепаратистів. І ані на мить не можна забувати, що війна на Донбасі почалася саме зі злочинної бездіяльності і саботажу з боку донецьких та луганських міліціонерів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme