Справа Шеремета: поліція перевіряє дані про прослуховування журналістів

Національна поліція долучила до справи про вбивство журналіста Павла Шеремета матеріали щодо прослуховування співробітників видання "Українська правда"
Depo.Влада
26 жовтня 2016 17:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив речник Національної поліції Ярослав Тракало, передає Depo.ua  з посиланням на "Українську правду".

"Після скоєння резонансного злочину – вбивства Павла Шеремета, звичайно було спілкування правоохоронців зі співробітниками "Української правди", зокрема і з головним редактором Севгіль Мусаєвою", - сказав він і додав, що вона передала конверт з матеріалами, які можуть мати стосунок до злочину.

За словами главреда, цей конверт підкинув невідомий за кілька місяців до вбивства Павла Шеремета.  Тоді з відповідною заявою щодо знахідки до Нацполіцїі ніхто не звертався.

"Оскільки голова Нацполіції Хатія Деканоідзе не є процесуальною особою у цій справі, а відповідно допитати Севгіль не могла, ці матеріали, – які є аналітичною довідкою-компіляцією матеріалів, що стали предметом розслідування УП, – були долучені до матеріалів кримінального провадження щодо вбивства Павла Шеремета", - зазначив він.

Тракало додав, що після передачі матеріалів Мусаєва була допитана слідчими в рамках розслідування справи, а вчора відбувався повторний допит.

Водночас, як розповіла Мусаєва, "перший допит був поверхневий, швидше ознайомлювальний".

"Вчора мене вже достатньо докладно допитували на предмет, чи були опубліковані розслідування, про які йдеться в матеріалах, через які засоби комунікації відбувалося спілкування між співробітниками УП", - сказала Мусаєва.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня у центрі Києва. В його автомобілі здетонував вибуховий пристрій. Слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство.

На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, а згодом в МВС заявили про наявність записів з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет останнім часом працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вєсті".  В Україні створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Протягом останнього місяця поліція не розголошує жодної інформації, заявляючи, що це може нашкодити слідству.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада