Справа Шеремета: поліція перевіряє дані про прослуховування журналістів

Національна поліція долучила до справи про вбивство журналіста Павла Шеремета матеріали щодо прослуховування співробітників видання "Українська правда"

Про це повідомив речник Національної поліції Ярослав Тракало, передає Depo.ua  з посиланням на "Українську правду".

"Після скоєння резонансного злочину – вбивства Павла Шеремета, звичайно було спілкування правоохоронців зі співробітниками "Української правди", зокрема і з головним редактором Севгіль Мусаєвою", - сказав він і додав, що вона передала конверт з матеріалами, які можуть мати стосунок до злочину.

За словами главреда, цей конверт підкинув невідомий за кілька місяців до вбивства Павла Шеремета.  Тоді з відповідною заявою щодо знахідки до Нацполіцїі ніхто не звертався.

"Оскільки голова Нацполіції Хатія Деканоідзе не є процесуальною особою у цій справі, а відповідно допитати Севгіль не могла, ці матеріали, – які є аналітичною довідкою-компіляцією матеріалів, що стали предметом розслідування УП, – були долучені до матеріалів кримінального провадження щодо вбивства Павла Шеремета", - зазначив він.

Тракало додав, що після передачі матеріалів Мусаєва була допитана слідчими в рамках розслідування справи, а вчора відбувався повторний допит.

Водночас, як розповіла Мусаєва, "перший допит був поверхневий, швидше ознайомлювальний".

"Вчора мене вже достатньо докладно допитували на предмет, чи були опубліковані розслідування, про які йдеться в матеріалах, через які засоби комунікації відбувалося спілкування між співробітниками УП", - сказала Мусаєва.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня у центрі Києва. В його автомобілі здетонував вибуховий пристрій. Слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство.

На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, а згодом в МВС заявили про наявність записів з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет останнім часом працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вєсті".  В Україні створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Протягом останнього місяця поліція не розголошує жодної інформації, заявляючи, що це може нашкодити слідству.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада