Справа Шеремета: Адвокати мають нові докази невинуватості Дугарь

Адвокати затриманої у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь передали в Офіс генерального прокурора нові докази невинуватості підзахисної та подали клопотання про закриття справи

Про це заявив адвокат Микола Ореховський на брифінгу в п’ятницю, 7 лютого, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми занесли пакет доказів, які раніше не публікувалися, та подали клопотання про приєднання доказів та закриття справи на ім’я першого заступника генерального прокурора Віктора Чумака", – сказав він.

Адвокати заявили про нові докази невинуватості Дугарь / Фото: Олена Худякова. Укрінформ
Ореховський пояснив, що новим доказом є висновок психофізіологічної експертизи із застосуванням поліграфа.

"Ми принесли висновки психофізіологічної експертизи з використанням поліграфа, який показує, що Дугарь не обговорювала з Антоненком вбивство Шеремета", – додав він.

Також адвокат констатував, що слідство у справі досі не провело експертизу щодо зросту Дугарь.

"Слідство 50 з чимось днів обмежують волю людини і вони навіть зросту цієї розвідниці не встановили, хоча в серпні 2016 року мали експертизу щодо зросту інших фігурантів", – зазначив він.

Ореховський пояснив, що слідство як один із доказів має відео з камери спостереження, на якому жінка закладає вибухівку. Її зріст – не вище 165 см, водночас зріст Дугарь – 175 см, наголосив адвокат.

Нагадаємо, напередодні інформація про судові засідання щодо продовження запобіжних заходів для Яни Дугарь та Андрія Антоненка з'явилася буквально за кілька годин до самих засідань.

Тому, слідом за Антоненком, суд над Дугарь теж перенесли.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme