Справа Савченко: прокурори привели в суд "свого" астронома

У Донецькому міськсуді на засіданні у справі народного депутата України Надії Савченко обвинувачення привело свого експерта-астронома
Depo.Влада
15 лютого 2016 14:56
ФОТО: depo.ua

Про це у "Твітері" написав адвокат Ілля Новіков, передає depo.ua.

"Інтрига! Прокурори витягнули звідкись свого астронома. Зараз його допитуватимуть, щоб він сказав проти нашого спеціаліста. Ми тільки за. Семенцов Валеріан Микитович. Маю сказати, я приємно здивований. Зрозуміло, що він зараз оспорюватиме наші висновки. Але все одно, це життя. А то обвинувачення під кінець зовсім скотилося в глухе болото. А так хоч трохи схоже на нормальний суд", - пише Новіков.

Семенцов Валеріян Микитович - сивий чоловік з георгіївською стрічкою, 1960 року народження. Працює старшим науковим співробітником у Державному астрономічному інституті ім.Штернберга МДУ.

На початку допиту Семенцов сказав, що його спеціалізація - формування астрономічних каталогів, зоряних і незоряних, обробка первинних спостережень, виявлення залежностей, виміри для формування каталогу астрономічних об'єктів. Семенцов перелічує різноманітні перекручення, які можуть призвести до неточностей у визначенні часу, що потрібно для визначення алібі.

Нагадаємо, російське слідство обвинувачує Савченко за статтями "вбивство" і "замах на вбивство". Українка всі обвинувачення заперечує. Насправді після захоплення в полон бойовиками її переправили на територію Росії. Надія Савченко оголосила голодування 18 грудня після того, як було продовжено її тримання під вартою.

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада