СБУ викликає Савченко на допит у "справі Рубана"

Служба безпеки України (СБУ) викликала на допит народного депутата Надію Савченко в межах розслідування справи щодо Володимира Рубана, підозрюваного в підготовці масових терористичних актів у Києві

Про це розповів генеральний прокурор України Юрій Луценко під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

"У справі Рубана все дуже серйозно… СБУ направила народному депутату Надії Савченко виклик на допит, на завтра (13 березня – ред.). Однак сьогодні (12 березня – ред.) о 4 ранку вона відбула з території країни для участі у міжнародній конференції, в якій передбачається участь окремих народних депутатів України. Хоча вона не є членом офіційної делегації, але має на це повні підстави", – повідомив він.

Луценко наголосив, що "хотів би звернутися до народного депутата Савченко".

"Якщо вона і справді така мужня й чесна, як говорить про це на нескінченних ефірах, завтра вона має бути в СБУ… Кожний народний депутат має бути взірцем громадянського обов'язку. І співпрацювати завтра зі слідством було би дуже важливо і для Надії Савченко, і для країни", – сказав він.

"Це – дуже серйозна справа. І я нікому не рекомендую підсміюватися над тими окремими фактами, які були оприлюднені СБУ… Далі – буде", – підкреслив Луценко.

Нагадаємо, 8 березня правоохоронці затримали Рубана під час його спроби потрапити в Україну з так званої "ДНР". У нього вилучили величезний арсенал зброї.

9 березня Рубану оголосили підозру. Зокрема, йому закидають замах на президента та підготовку терористичного акту. У тексті підозри також йдеться, що Рубан підшукав співучасників для вчинення запланованих злочинів. Ними виявились "радикально антиукраїнськи налаштовані громадяни Шашкін, Мєзєнцев, Захарченков, Березня та Лящ".

СБУ оприлюднила також відеодокази злочинної діяльності керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана та деталі його затримання в Майорську.

Згодом суд обрав Рубану запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту без права внесення застави.

Водночас Савченко заявила про намір взяти арештованого Рубана на поруки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна