Справа про хабарі в "Укравтодорі". Що буде з "Великим будівництвом" Зеленського

НАБУ і САП голосно піарять масові обшуки "шляховиків" і затримання екс-глави "Укравтодору" Славоміра Новака, але справа виглядає як черговий піар директора Бюро Артема Ситника, спрямований на те, щоб зберегти себе на нинішній посаді

Справа про хабарі в "Укравтодорі". Що бу…

Новина про затримання екс-директора "Укравтодору" Славоміра Новака створила чималий резонанс – НАБУ і САП скликали брифінг стосовно деталей справи. Наразі офіційна інфоромація не надто багата – в Україні та Польщі проводяться численні обшуки, а самому Новаку, за даними НАБУ, загрожує 12 років за гратами. Як стверджує вже польська прокуратура, проти колишнього топ-менеджера "Укравтодору" відкрито шість кримінальних проваджень.

Читайте також: Затримання Новака: Що НАБУ, САП та польські ЗМІ розповіли про справу екс-керівника "Укравтодору"

Про можливі причини занадто великого галасу навколо справи пише Денис Сарбей для "Ділової столиці". 

Отже, вся ця скажена активність НАБУ і його директора Артема Ситника наводить на думку, що антикорупціонери на чолі з "корупціонером в законі" намагаються всіма силами довести свою корисність нинішній владі. У цей ряд входить і нібито вручення підозра суддям Окружного адмінсуду на чолі з  Павлом Вовком, і активний піар так званих "плівок Вовка", справжність яких поки не доведена. Ще один приклад активності Ситника і його людей останнім часом - справа про "хабарі Злочевського", яку в НАБУ голосно називають рекордною, вихваляючись затриманням кількох фігурантів у справі з поки ще незрозумілими перспективами. Але повернемося до Новака.

У справі про злочинну організацію і розкраданнях в "Автодор" пройшли обшуки в трьох великих будівельних компаніях - польській ECM Group, турецькій "Онур" та українській "Альтком".

Перша з них заснована в 2002 році, займається управлінням реалізацією великих інфраструктурних проектів в Польщі, ЄС і в ближньому зарубіжжі, які фінансуються як державою, так і Європейським Союзом і його кредитними установами - наприклад, ЄБРР.

"Онур Конструкціон Інтернешнл" - дочірнє підприємство турецького "Онур Тааххют" (Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi).

За даними НГ, "Онур Конструкціон Інтернешнл", яку заснували Онур і Ісхан Четінджевіз з Туреччини, а також львів'янин Олег Фаріон, вже не має відношення до турецької "Онур Тааххют". Раніше вплив на "Онур" приписували політику і бізнесмену Ігорю Кононенку. У 2018-2019 році фірма увійшла в трійку великих підрядників за обсягами замовлень, отримавши 13,27 млрд грн за будівництво і ремонт доріг.

"Альтком" належить голландській фірмі "Альтком Б.В.", компанії Altcom Global N.V. з Нідерландів і донецькому ТОВ "Фінансово-промислова група" Альтком" українських бізнесменів Олександра Тисленко та Сергія Павлічева. Компанію пов'язують з екс-нардепом Борисом Колесніковим. Основні тендерні перемоги групи" Альтком" припали на період, коли підготовкою до Євро-2012 керував згаданий Колесніков на посаді віце-прем'єра. Втім, в останні два роки фірма стабільно входить в десятку найбільших дорожніх підрядників, отримавши за роботи 2,73 млрд грн.

Звичайно, проекту "Велике будівництво", на якому активно піариться Зеленський, і в якому беруть участь "Онур" і "Альтком", зовсім не потрібен піар у вигляді нібито причетності до незаконних дій при колишньому керівництві "Укравтодору". Але в той же час навряд чи описані події якось відіб'ються на дітищі Зеленського - через скандали будь-якого масштабу "Велике будівництво" ніхто зупиняти не буде.

Що стосується справи про злочинну організацію, що вимагала хабара у дорожніх компаній, то тут важко припускати її швидке й успішне завершення - в Україні справи про хабарі найчастіше нічим не закінчуються, безпосередню причетність до злочину довести важко, тим більше якщо розслідування ведеться не по гарячих слідах, а при дачі хабара злочинців не взяли на гарячому. Тому Ситнику швидше можна розраховувати на гучний піар, що він вже і отримує. Також в цьому контексті Ситник, швидше за все, лукавить, коли каже, що не має значення, в якій країні буде слухатися справа Новака. Має, і ще й який. У Польщі ця справа має набагато більше шансів бути доведеною до суду, ніж в Україні. І в цьому випадку Ситник точно отримає свою порцію слави, хоча роботу за нього зроблять польські антикорупційні органи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme