Справа про американські гроші: У Шокіна можуть допитати посла США

Заступник генпрокурора Юрій Столярчук заявляє, що у справі про американські гроші на реформування ГПУ в разі необхідності не проти допитати посла США Джеффрі Пайєтта
Depo.Влада
28 березня 2016 19:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Якщо слідчий переконається сам, і переконає процесуального керівника, що ситуація екстраординарна, що треба почути думку посла Пайетта, напевно вони захочуть дізнатися і мою думку, то в чому проблема?", - зазначив Столярчук.

"Якщо є якісь застереження, порадимося, можливо, з кимось, може з генпрокурором. Може, ми дійсно робимо дурні кроки. Я не знаю. Але в чому проблема допитати пана Пайетта?" – спитав Столярчук.

Водночас він наголосив, що іншого заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе допитають обов'язково.

"Він один з тих, хто підписував документи. Як без Сакварелідзе з цим розібратися? Слідчий зобов'язаний допитати будь-кого, будь то заступник генпрокурора, чи президент", - сказав Столярчук.

Після публікації статті посол Канади в України Роман Ващук прокоментував заяви заступника генпрокурора.

"Читаю тепер спомини радянських зеків, щоб підготуватися і не розколотися на допитах про спроби допомагати реформам в Україні", - написав Ващук у своєму "Твіттері".

Нагадаємо, в ГПУ анонсували кримінальне провадження за фактом розкрадання 2,2 мільйона доларів, виділених США і ЄС на реформу органів прокуратури.

У відомство надійшло звернення групи депутатів Верховної Ради, які зацікавилися питанням використання цих грошей, перед цим відправивши аналогічні запити в Сенат США та окремим сенаторам.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт став на захист Сакварелідзе і повідомив, що виділені США кошти направлялися в рамках реформи українських органів прокуратури не цим органам, а міжнародним організаціям-партнерам.

За словами Сакварелідзе, історія із коштами США для реформування органів прокуратури є черговою спробою дискредитувати команду

25 березня біля будівлі Генеральної прокуратури України відбувся мітинг за відставку генпрокурора Віктора Шокіна і проти ймовірних звільнень співробітників ГПУ, які займалися справо "діамантових прокурорів". Сакварелідзе тоді прямо звинуватив генпрокурора Віктора Шокіна в репресіях проти його "молодої команди", зокрема в підготовці обшуків у невгодних слідчих і прокурорів. Воночас у ГПУ відповіли, що не збиралися їх обшукувати

Більше новин політики читайте на Depo.Влада