Справа ОАСК: Суд відмовив НАБУ у продовженні строку досудового розслідування

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) постановив задовольнити клопотання захисників та повернути детективу НАБУ клопотання про продовження строку досудового розслідування щодо суддів Окружного адмінсуду Києва (ОАСК)

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ВАКС, передає Depo.ua.

Зазначається, що до ВАКС надійшло клопотання детектива НАБУ, погоджене з заступником генпрокурора, щодо продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою 11 осіб. У клопотанні детектив НАБУ просив продовжити строк досудового розслідування до 8 місяців, а саме до 17 березня 2021 року.

"Досудове розслідування цього кримінального провадження розпочато 21 червня 2019 року. Раніше ВАКС вже продовжував строк досудового розслідування до 17 січня 2021 року. У свою чергу, детектив зазначив, що у вказаний строк неможливо закінчити досудове розслідування, оскільки необхідно провести додаткові слідчі (розшукові) та процесуальні дії для встановлення всіх обставин вчинених кримінальних правопорушень", – йдеться у повідомленні.

У свою чергу захисники підозрюваних зазначили, що вказане клопотання необхідно повернути детективу через те, що ухвалою Апеляційної палати ВАКС одному з підозрюваних скасовано повідомлення про підозру за ст. 351-2 КК України, а в клопотанні про продовження строку досудового розслідування зазначена стаття залишилась. Аналогічна ситуація ще з іншим підозрюваним –  провадження за підозрою його у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 255 КК України закрито. Третій особі, яка зазначена в клопотанні детектива, повідомлення про підозру взагалі скасовано, а тому його безпідставно зазначено в клопотанні як підозрюваного.

"Слідчий суддя ВАКС установив, що подане клопотання не відповідає вимогам п. 3 абз. 2 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, оскільки у клопотанні взагалі не зазначено суті повідомленої підозри кожній конкретній особі. Вищенаведені недоліки клопотання унеможливлюють встановлення тих обставин, які саме підлягають перевірці під час досудового розслідування. Таким чином, слідчий суддя 6 січня цього року постановив задовольнити клопотання захисників та повернути детективу НАБУ клопотання про продовження строку досудового розслідування", – повідомили у ВАКС.

Поряд із цим, слідчий суддя ВАКС не задовольнив клопотання одного з захисників, який зазначив, що клопотання детектива не погоджено прокурором відповідного рівня – заступник Генерального прокурора не є керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Ураховуючи, що на даний час посада заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є вакантною, слідчий суддя дійшов до висновку, що стороною обвинувачення дотримано вимог п. 3 ч. 3 ст. 294 КПК України", – зазначено у повідомленні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Справа ОАСК

Нагадаємо, 11 січня стало відомо, що Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про привід до суду голови Окружного адміністративного суду. 

Довідка: Очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і суддів ОАСК підозрюють в утворенні злочинної організації й захопленні влади, зокрема суддівської.

Обговорення завідомо штучних і неправосудних рішень Вовком і його колегами зафіксоване на прослушці, оприлюдненій раніше НАБУ.

Для Вовка просять заставу у 3 млн грн. Арештувати його не можна через суддівський імунітет, який досі не зняла Вища рада правосуддя.

НАБУ вже зверталось до генпрокурорки Ірини Венедіктової з проектом відповідного клопотання та проханням ініціювати перед ВРП питання про дозвіл на затримання та взяття від варту Вовка, але реакції на це не було. 

Паралельно Печерський суд зобов’язав Венедіктову забрати у НАБУ справу ОАСКу. Це незаконне рішення мала переглянути Апеляційна палата Антикорсуду, але Печерський суд вже більше 3 місяців не передає матеріали справи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"