Справа Новака тягтиметься роками, а ми через Ситника розсваримося з поляками

В Польщі, як мінімум, половина населення, вважає справу екс-голови Укравтодору Новака політичною. Після сварки з США через втручання у їхні вибори, Ситник розсварив нас із поляками

Вадим Денисенко
політолог
Справа Новака тягтиметься роками, а ми ч…
фото: Уніан

Хто такий Новак і при чому тут Туск

Славомір Новак, окрім того, що був у нас керівником "Укравтодору", свого часу очолював передвиборчі штаби Дональда Туска, в польському уряді був міністром інфраструктури, а на останніх виборах був одним з ключових опонентів польського Президента Анджея Дуди і персонально Качинського. Більше того, "подєльнік" Новака Яцек Пєхота – один із найповажніших політиків Польщі і персональний ворог Качинського.

Вчора всі ЗМІ Польщі дали коментарі від цілого спектру політиків, де всі опоненти ПІСу прямим текстом і без будь-яких менжувань заявили про те, що ця справа є політичною.

Незважаючи на поразку Громадянської платформи, не треба недооцінювати не лише їхній вплив в Польщі, але й у Євросоюзі. І не було б нічого страшного, якби Ситник нажив собі ворогів в особі Туска і ко, але, по суті, НАбУ залізло в польську політику, що матиме схожі наслідки з тим, як свого часу Ситник на пару з Лещенком влізли в американські вибори зі справою Манафорта і амбарною книгою Партії Регіонів.

Якщо хтось думає, що Качинський по достоїнству оцінить жест Ситника, той глибоко помиляється. Качинський – ультранаціоналіст, і Україна для нього зовсім не рівноцінний партнер. Ми не здобудемо дружби з ПІСом і розсваримося з другою силою Польщі, яку підтримало 47% поляків.

Перспективи справи

На відміну від більшості подібних історій, Ситник не козиряв мільярдами і ми поки не розуміємо, про які суми йде мова. Але навіть без цього виникає кілька простих запитань.

Перше: справу, за словами Ситника, почали розробляти в листопаді минулого року. Простіше кажучи, тоді, коли Новак уже звільнився і в Польщі почалися вибори.

Друге: Ситник заявив, що йому все одно, чи відбудеться екстрадиція Новака. Як мінімум, це дивно, бо за всією логікою, "злочин" перш за все скоювався на території України.

Третє: наскільки ми розуміємо, Новака звинувачують в тому, що він давав виграти якимось компаніям, а потім через інші, польські компанії прокручували гроші. Довести цю схему, після того, як були проведені тендери через Прозоро, буде вкрай складно. Очевидно, що справа тягтиметься роками, і весь цей час Україна буде ключовим негативним персонажем в польських та навіть європейських ЗМІ.

Навіщо це Ситнику?

Ситник імітує бурхливу діяльність, бо розуміє, що крісло під ним хитається. І справа Новака і справа судді Вовка мають дуже туманні судові перспективи (в справі ОАСК дуже сумнівно, чи буде доведено ідентичність розмов, а без цього справа розвалиться).

Більше того, зараз він пробує загравати з командою Президента і запевняє всіх, що він готовий до лояльності і повної підтримки тих чи інших проваджень.

Давайте не забувати, що 7 серпня спливає рік, як НАБУ не змогло довести незаконність "Ротердам+". Справа, по ідеї, має бути передана до суду. А там програш, особливо на фоні газової формули "Амстердам+" та закупівель Центренерго вугілля за формулою "Ротердам+". Справа Коломойського, обіцяна всім, також дуже далека до завершення. Справа Бахматюка – чиста особиста помста і це розуміють всі, хто хоч трошки цікавиться цим питанням.

Отож, Ситник імітує активність і пробує замиритися з Офісом президента, щоб утриматися на посаді. А тому, попереду нас чекає ще ряд відосиків, які практично не матимуть судового продовження. Але можуть мати трагічні наслідки для нашої зовнішньої політики.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme