Справа на півмільярда: Луценко звинуватив Саакашвілі в отримані грошей від Курченка

Акції на підтримку лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі начебто фінансувалися на гроші олігарха втікача Сергія Курченка з Москви

Про це під час брифінгу повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"Сьогодні я оприлюднюю першу першу частину спецоперації СБУ і ГПУ зі зриву плану реваншу прокремлівських сил в Україні і співпраці низки політиків з членами організованого злочинного угрупування Януковича, в першу чергу Курченка, на гроші ініційованих ними акцій протесту, метою яких є повалення державного ладу і зупинення кримінального переслідування Кукрченка та повернення йому майна. Встановлено що особа на прізвище Дангадзе, за узгодженням з Саакавшілі, звернувся через довірену особу до Сергія Курченка, що переховується в Москві з пропозицією фінансування дальності Саакашвілі", - розповів генпрокурор.

За його словами, зафіксоване передання півмільйона доларів США, "приблизно половину якої вручено під Донгадзе під контролем українських спецслужб".

"З нами співпрацювали кілька українців, які на території Москви і дали закриті свідчення щодо кримінального провадження", - додав Луценко.

Нагадаємо, що 29 листопада Саакашавілі заявляв, що, за його даними, правоохоронці начебто взяли записи зі "зразками його голосу", які хочуть сфальсифікувати і опублікувати.

Сьогодні в київській квартирі на вул. Костьольній, де проживає Саакашвілі, провели обшуки спецпризначенці СБУ та поліція. Спочатку вони не пускали до Саакашвілі адвоката та слідчих, згодом він виліз на дах будинку і погрожував зістримнути. Однак врешті-решті Саакашвілі затримали та кинули до автозаку і везуть на допит до ГПУ. Але шлях поліцейській машині блокують його прихильники.

Інкримінована Саакашвілі ч. 1 ст. 256 КК звучить так: "Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності". Згідно з кодексом, заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій по створенню умов, які сприяють їх злочинній діяльності, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Додамо, що 3 грудня на мітингу в Києві Саакашвілі оголосив про початок "народного імпічменту" президента Петра Порошенка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна