Справа Лавриновича: Суд зобов'язав НАБУ взятися за "кримінал" судді і посадовців ГПУ

Солом'янський райсуд Києва 20 листопада зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальні провадження за фактами зловживання службовим становищем суддею Печерського суду столиці Олесею Батрин і посадовцями Генпрокуратури під час розслідування справи проти екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича

Depo.Влада
21 листопада 2017 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив сам ЛавриновичУкраїнським Новинам .

За його словами, 7 листопада суд зобов'язав НАБУ розслідувати втручання службових осіб Печерського суду в автоматизовану систему розподілу справ.

Таким чином, суд зобов'язав НАБУ розслідувати кримінальні правопорушення за частиною 2 статті 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу) за фактом дій службових осіб Печерського суду, судді Батрин і службових осіб Генпрокуратури, які проводять досудове розслідування проти Лавриновича.

Також суд зобов'язав бюро почати досудове розслідування за фактом здійснення Батрин кримінальних правопорушень за статтею 364 (зловживання владою або службовим становищем) і частини 2 статті 375 (постанова суддею завідомо неправосудного рішення).

Крім того, НАБУ зобов'язане відкрити кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 за фактом зловживання владою або службовим становищем посадовими особами Генпрокуратури, які розслідують справу Лавриновича.

"Рішення суду НАБУ виконає й розслідування в найближчі дні розпочнеться. Це буде повна картина того, як посадові особи Генпрокуратури спочатку фальсифікують справу, потім домовляються, як її реалізувати через суд, і прокурори разом зі слідчим і суддею стають єдиною злочинною організацією. Сподіваюся, що так, як це було в Апеляційному суді, коли суд визнав підозру необґрунтованою і констатував відсутність складу злочину, буде й висновок НАБУ, коли проведуть розслідування й покажуть, яким чином за замовленням спецдепартаменту Генпрокуратури проводилися переслідування, і як у цьому брали участь українські судді", - упевнений Лавринович.

Додамо, 2 листопада адвокати Лавриновича звернулися до НАБУ із проханням почати відповідне розслідування, однак бюро відмовилося це робити. Після цього захист екс-міністра звернулася в суд зі скаргою на бездіяльність НАБУ, яка і була задоволена.

Нагадаємо, 27 вересня Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу адвоката екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича та скасував рішення Печерського райсуду Києва про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту на два місяці.

Генпрокуратура засуджує рішення Апеляційного суду Києва, який звільнив Лавриновича з-під арешту і вважає, що екс-міністр може втекти за межі України.

ГПУ звинувачує Лавриновича у тому, що в 2010 році без рішення Верховної Ради, в результаті змови з Януковичем, він змінив Конституцію, повернувши її текст до редакції 1996 року, що розширило повноваження президента за рахунок звуження ролі і повноважень парламенту і уряду.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада