Справа Колмогорова: Чому Україна скочується до феодалізму

На жаль, в окремих випадках підозрюваним доводиться влаштовувати ціле шоу, щоб отримати шанс на справедливий вирок

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Справа Колмогорова: Чому Україна скочуєт…

Учора Вищий спецсуд з розгляду кримінальних і цивільних справ звільнив прикордонника Сергія Колмогорова з-під варти, направивши справу на дорозслідування у суд першої інстанції, де йому присудили 13 років ув'язнення. Нагадаємо, що прикордонника було визнано винним в умисному вбивстві: 9 вересня 2014 року, виконуючи наказ зупинити машину з порушником, він відкрив вогонь на ураження. В результаті цього інциденту загинула жінка - пасажирка авто.

За три роки судових перепитій справа дійшла до Києва, і лише після мітингів та гучних заяв громадських діячів і політиків було ухвалено позитивне для Колмогорова рішення. Утім, не варто завчасно кидати догори чепчики: в.о. військового прокурора в зоні АТО Віталій Панченко повідомив, що Колмогорова не визнано невинуватим. "Суд зобов'язав органи прокуратури надати додатково судді першої інстанції документи щодо достатності доказів", - пояснив представник ГПУ. За його словами, досі не перевірялися належність і допустимість наявних доказів. Як таке могло відбутися, коли людину приговорили до 13 років ув'язнення і не спромоглися перевірити докази, прокурор чомусь не уточнив.

Рішення спецсуду по Колмогорову – позитив, скажуть оптимісти. Мовляв, суд, хай і під тиском, але все ж продемонстрував готовність ухвалювати справедливі рішення. Утім, варто говорити відверто: справа Колмогорова – типовий прояв феодалізму в нашій державі. Адже, коли не працює закон (той, що один для всіх), правду доводиться шукати старовинним способом – привести ватагу свідків до князя, щоб той вирішив по справедливості.

Звідси виникає абсолютно закономірне питання: а за що саме прикордоннику перша інстанція присудила 13 років? Якби не суспільний резонанс і бажання деяких політичних сил попіаритися на цій історії, то сидів би прикордонник в тюрмі без будь-яких шансів вийти на волю. А так спільними зусиллями отримав шанс здолати кругову байдужість системи.

Та окрім феодалізму, коли доводиться шукати справедливості у "князів", з часів "совка" в системі судочинства збереглася й інша болячка: майже повна відсутність виправдувальних вироків. Військова прокуратура замість того, щоб захищати солдата, намагатися пом'якшити йому вирок, і далі наполягає, що його треба ув'язнити. Абсурд у воюючій державі!

Випадки, подібні до історії з Колмогоровим, трапляються чи не на кожному кроці. Чого лише варта справа п'яного екс-співробітника міліції з Івано-Франківська Михайла Ільницького, якому під час затримання патрульний Леонід Гончарук зламав пальця. Тепер, згідно з рішення Івано-Франківського суду, водій-випивоха – жертва, а патрульному "світить" 8 років позбавлення волі. Це при тому, що поліцейський, на переконання експертів, був правий за всіма статтями. Тепер патрульному Гончаруку, аби не сісти до тюрми, мабуть, доведеться пройти шляхом Колмогорова - від вироку суду першої інстанції і програної апеляції до мітингу під Вищим спецсудом у Києві. Тобто, вже зараз треба шукати людей для своєї групи фанатів. А ще - сподіватися, що зірки зійдуться, і в день мітингу на його підтримку комусь із політиків заманеться попіаритися на долі простого українця...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme