Справа Гандзюк: Луценко не бачить сенсу в ТСК

Генеральний прокурор Юрій Луценко не уявляє, що може робити тимчасова слідча комісія (ТСК) у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк, за умови, що слідство досі триває, а вся інформація щодо цієї справи – є таємницею слідства

Про це він заявив під час виступу в парламенті, передає Depo.ua.

"12 осіб, які нами розробляються на причетність до замовлення, у звязку із вчорашнім витоком, звичайно, отримали необхідну їм інформацію… Я багато разів був депутатом, і розумію, що тимчасова слідча комісія – є інструментом парламенту. Проте не уявляю, що може робити ТСК при незавершеному слідстві. Зрозуміло, що в неї навіть не буде предмету роботи, адже будь-яка інформація слідства становить таємницю слідства. І прокурор не дозволить, особливо після вчорашнього витоку, отримати доступ будь-якого члена ТСК до будь-якого документа слідства. Це я вам одразу прямо та відверто говорю. Також я не розумію обвинувального ухилу, який розгорнула ця "кривава кампанія" на всіх можливих ефірах", – наголосив Луценко.

Він додав, що "вчорашній витік інформації щодо однієї з версій замовника підірвав успішність діяльності слідства".

"Чим буде займатися ТСК для мене, як досвіченого парламентаря в минулому, також зрозуміло. Бо організаторам цієї ТСК потрібен не результат. Їм потрібен піар для боротьби за владу… Ми живемо в абсолютно збоченій інформаційній системі", – підсумував генпрокурор.

Нагадаємо, 6 липня народні депутати викликали правоохорців у парламент для представлення звіту про розслідування вбивства активістки.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили. Напад на чиновницю розслідують як замах на вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Замах на вбивство херсонської чиновниці Катерини Гандзюк розслідують як замовний.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

4 листопада херсонська активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на закінчений злочин.

5 листопада Нацполіція передала кримінальне провадження до СБУ.

Також 5 листопада народні депутати пригрозили блокувати трибуну Ради, якщо не буде створено ТСК щодо розслідування смерті Гандзюк.

Активісти назвали причину смерті активістки і назвали прізвища людей, причетних до замаху на неї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme