Справа екс-беркутівців: Саакашвілі можуть допитати через відеозв'язок

Якщо екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі найближчим часом не з'явиться в Україні, прокуратура буде клопотати про відеоконференцію з ним для надання свідчень у справі екс-беркутівців

Про це повідомив журналістам прокурор Яніс Сімонов, передає Depo.ua.

Він розповів, що прокуратура буде на звязку із представником Саакашвілі в Україні, і як тільки екс-президент Грузії з'явиться в Україні, то до суду буде подане прохання про призначення дати та часу для надання ним свідчень.

"Якщо ж його не буде і буде інформація про те, що він перебуває в якійсь європейській країні, звернемось до суду з проханням направити міжнародно-правовий запит у державу, де він перебуває, щоб провести відповідну відео-конференцію для того, щоб не втрачати час", - сказав Яніс.

"Однак ви бачите, як розвиваються події - вчора ми намагались його допитати, а сьогодні його вже немає на території України", - додав він.

Прокурор зазначив, що у генпрокуратурі обурені тим, що не змогли вччасно допитати Саакашвілі, проте контролювати дії держприкордонслужби у прокурорі не було можливості.

Сімонов розповів, що Саакашвілі планували допитати у якості свідка щодо італійського фільму про так званих "грузинських снайперів", яких начебто міг знати и керувати ними Саакашвілі.

"Наші запитання будуть направлені на те, щоб у повній мірі спростувати ті посилання захисту і тих осіб, які зазначені в цьому фільмі. На те, щоб було зрозуміло, що це фейкове створення штучних доказів про те, що нібито на майдані чинилися інші дії", - сказав він.

Прокурор зазначив, допит Саакашвілі був ініційований стороною обвинувачення не для того, щоб спростовувати це відео, а для того, щоб пояснити обстановку, яка відбувалася з ним безпосередньо під час подій на Майдані.

"Якщо захист забажає ставити питання щодо високопосадовців чи влади теперешньої, напевне ми будемо просити суд зняти ці запитання, у зв'язку з тим, що задоволено клопотання про допит Саакашвілі саме в цій частині, а не для того аби з'ясовувати, яке відношення мали високопосадовці теперешні до тих подій, які відбувалися", - додав він.

Також Сімонов повідомив, що Саакашвілі бажає особисто взяти участі у допиті.

Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі мали допитати 13 лютого у Святошинському райсуді Києва у справі розстрілу на Інститутській у лютому 2014 року.

12 лютого Саакашвілі затримали в столичному ресторані "Сулугуні". Згодом його депортували чартерним літаком до Польщі. Це стало можливим після того, як українські суди відмовили Саакашвілі у позові до Державної міграційної служби щодо визнання його біженцем.

Саакашвілі попросив підтримки в Євросоюзу та, зокрема, канцлера Німеччини Ангели Меркель.

У парламенті Грузії заявили, що скерують до Польщі запит про екстрадицію видвореного вчора з України Саакашвілі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна