UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Спортклуби розсилають петицію: Вимагають від Зеленського скасувати заборону на відвідування фітнес-центрів і залів

На сайті президента 10 листопада було оприлюднено електронну петицію, яка вимагає скасувати заборону в Україні на відвідування фітнес-центрів і спортивних залів

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідну петицію.

Так, ініціатором документу став Андрій Боляк.

Станом на 11:05 13 листопада, петиція зібрала 3 818 голосів. При цьому до завершення голосування залишилося 90 днів.

У тексті петиції зазначається, що протиепідемічні заходи, запроваджені в державі, у зв’язку із поширенням COVID-19, здійснюють негативний вплив на здоров’я і психічний стан людини через різке зниження фізичної активності.

Нагадується, що постановою Кабінету міністрів України №641 від 22 липня 2020 р. п.14 та 15 було запроваджено заборону на діяльність спортивних залів і фітнес-центрів.

"При цьому у державі постійно з’являються питання про негативний економічний вплив тих чи інших обмежень, відбувається їх пом’якшення чи скасування. Жодного разу не поставало питання про скасування обмежень, які викликають погіршення здоров’я громадян", – обурився автор петиції.

Зазначається, що фітнес і фізична активність мають стати фундаментальною складовою системи охорони здоров’я країни у протидії пандемії COVID-19, оскільки допомагають:

  • зміцнити і покращити роботу імунної системи;
  • знизити ризик вірусних захворювань;
  • стабілізувати психічний стан людини.

На думку автора петиції, забороняючи фізичну активність українцям, їх позбавляють єдиного способу самостійно протидіяти хворобі, роблять беззахисними перед загрозою.

Наголошується, що заборона діяльності спортивних залів і фітнес-центрів знищує надважливу і складну галузь.

"Понад 30% фітнес-центрів вже ніколи не відкриються. Діяльність цих об’єктів передбачає використання великих приміщень, утримання яких, за час карантину, стало неможливим. За наступну хвилю COVID-19 збанкрутує ще більше організацій. Близько 2 мільйонів українців позбавлені можливості займатися фізичною активністю. Без засобів до існування залишаються десятки тисяч фахівців", – йдеться у документі.

Уточнюється, що петиція ґрунтується на підставі масштабного наукового дослідження King Juan Carlos University (Іспанія) та AWRC-Sheffield Hallam University (Великобританія), яке проводилося у 14 європейських країнах.

"Дослідженням встановлено надзвичайно низький ризик заразитися COVID-19 в фітнес центрах під час фізичної активності. Середній рівень інфікування склав 0,78 на 100 000 відвідувань. Тобто з 25 вересня 2020 року, зібрані дані про більше ніж 62 мільйони відвідувань фітнес-центрів виявили лише 487 позитивних випадків, як для учасників, так і для персоналу. Аналізувалися дані роботи фітнес центрів Німеччини, Франції, Швеції, Бельгії, Нідерландів, Іспанії, Португалії, Норвегії, Швейцарії, Чехії, Польщі, Данії, Люксембургу, Великобританії. Кількість відвідувань спортивних залів і фітнес-центрів не впливає на зростання захворюваності населення", – розповів автор петиції.

Також зазначається, що запобігання подальшому розповсюдженню COVID-19 повинно стати головною метою громадян.

Отже, автор петиції пропонує доповнити п. 14 і п. 15 постанови Кабінету міністрів України №641 від 22 липня 2020 р., скасувавши заборону на діяльність спортивних залів і фітнес-центрів.

Нагадаємо, у зв’язку із несприятливою епідемічною ситуацією, яка склалася в усьому світі, президент України Володимир Зеленський ініціює розробку програми "Здорова нація".

Повідомлялося також, що раніше на сайті президента з'явилася електронна петиція з вимогою скасувати карантин вихідного дня. За два дні вона набрала третину потрібних голосів.

Читайте також: Вдаримо популізмом по коронавірусу: Як Зеленський дійсно зможе зробити з українців здорову націю

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"