Нові обличчя Верховної Ради: Олександр Співаковський

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. depo.ua знайомить з кожним з них
Depo.Влада
22 грудня 2014 00:10
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Олександр Співаковський
Нові обличчя Верховної Ради: Олександр Співаковський

Співаковський Олександр Володимирович (округ №182, Херсон, Суворовський район), від Блоку Петра Порошенка, член партії «Блок Петра Порошенка».

Офіційна біографія:

Народився 28 березня 1957 року в Херсоні. У 1978 році закінчив фізико-математичний факультет Херсонського державного педагогічного інституту. У 1982-1985 роках навчався в аспірантурі Інституту математики АН УРСР. У 1986 році в Київському університеті ім. Т. Шевченка захистив дисертацію і отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук. У 2004 році в Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему «Теоретико-методичні основи навчання вищої математики майбутніх вчителів математики з використанням інформаційних технологій».

З 1996 року був проректором Херсонського державного педагогічного інституту, завідувач кафедри інформаційних технологій. З 2002 по 2004 рік - президент обласної шахової федерації Херсона; кандидат у майстри спорту СРСР з шахів, чемпіон Херсона та Херсонської області з шахів. З 2003 року аж до обрання у Верховну Раду обіймав посаду проректора Херсонського державного педагогічного університету.

На парламентських виборах 2014 року Співаковський балотувався по округу № 182 від Блоку Петра Порошенка і переміг, набравши 21,6% голосів. Друге місце зайняв кандидат від «Батьківщини» Юрій Одарченко, який набрав 21,34% голосів. Третє місце отримав переможець цього округу в 2012 році, екс-«регіонал» і колишній мер Херсона Володимир Сальдо, який набрав 19,08% голосів.

ЗА КАДРОМ

У ЗМІ писали про те, що під час президентства Віктора Януковича Олександр Співаковський був організатором акцій на підтримку Віктора Федоровича і вів агітаційну роботу в університеті. Під час минулої президентської кампанії Олександр Володимирович виступав з пропагандистськими виступами на користь кандидата від Партії регіонів, роздавав своїм студентам футболки та прапорці із символікою ПР і цілком сприяв перемозі Януковича.

Під час виборчої кампанії між кандидатами від «Батьківщини» екс-губернатором Юрієм Одарченком і від Блоку Петра Порошенка Олександром Співаковським велася жорстка боротьба. Враховуючи, що різниця становила буквально кілька сотень голосів, виник скандал щодо голосування на спецдільницях у СІЗО, Херсонській та Північній виправних колоніях. У СІЗО, де перебували люди на стадії затримання, і відповідно не могли голосувати за мажоритарників, отримали бюлетені. У результаті 300 затриманих отримали бюлетені для голосування по округу і 280 з них проголосували за кандидата від Блоку Петра Порошенка. Незважаючи на позови до суду з боку Одарченка, Центрвиборчком оголосив Співаковського переможцем.