Список Йованович. Хто до нього потрапив?

Після того, як Юрій Луценко заявив, що існує так званий список Йованович, який нібито забороняє порушувати кримінальні справи проти певних осіб, з'явилася заява посольства США, що такого списку немає

Ми не хочемо стверджувати, що такий список існує, але варто зазначити, що наше виборче правосуддя надає широке поле для фантазій. До того ж, воно дозволяє говорити, що крім можливого списку Йованович існують ще й списки інших шанованих людей. Ми вирішили скласти свій "список Йованович", інформує "ДС".

1. Сергій Льовочкін. Зауважте, що партнера Фірташа ніколи не згадують ні американці, ні європейці поруч із самим Фірташем. Втім, як тут не згадати, що за злочини режиму Януковича він не відповідав, а після відставки під час Євромайдану поїхав на кілька місяців до США. Чому? Багато хто вважає, що він отримав індульгенцію в 2004 році, коли, за легендою, умовив Кучму відмовитися від жорсткого сценарію.

2. Анатолій Гриценко. Тут, мабуть, багато писати не треба - всі і так все розуміють.

3. Артем Ситник. Один із ключових гравців на нашій дошці, який крім оманливої боротьби з корупцією займається збиранням інформації. НАБУ - це ключовий інструмент збирання інформації в Україні.

4. Гізо Углава. Права рука Ситника і головний комунікатор НАБУ з посольствами та політиками. Він - один із головних маховиків роботи НАБУ.

5. Олександр Данилюк. Виходець із адміністрації Януковича, людина досить близька до Сергія Льовочкіна. Опинився на посаді одного з головних реформаторів в АП Порошенка, а потім у кріслі голови Мінфіну. Його головна заслуга - знання англійської мови та імідж такого собі реформатора, хоча насправді він нічого не зробив. Він потрібен, тому що готовий виконувати будь-які завдання. Тому зараз він, що всюди говорив, що сповідує радикальне лібертаріанство, став регулярно з'являтися в компанії Володимира Зеленського.

6. Андрій Коболєв. Голова правління НАК "Нафтогаз", попри гучний скандал щодо величезної зарплати і ще більших премій, зберіг за собою крісло керівника головного підприємства паливно-енергетичного комплексу України.

7. Давид Сакварелідзе. Колишній заступник генерального прокурора. Можливо, саме на Сакварелідзе у своєму інтерв'ю натякав Луценко, коли говорив про "досить дивну ситуацію" з наданням ГПУ американцями 4 млн доларів. У 2016 році Сакварелідзе висували звинувачення у нецільовому використанні американських грошей, виділених на реформу ГПУ, але ця справа дуже швидко затихла.

8. Валерія Гонтарева. Екс-глава Нацбанку, яка відзначилася так званим "оздоровленням" банківської системи України і націоналізацією "ПриватБанку.

Певна річ, наш перелік - це лише приблизне припущення, і його цілком можна продовжувати іншими припущеннями. Прес-секретар Луценка Лариса Сарган, наприклад, окремо уточнила, що у "списку Йованович" були прізвища народних депутатів. Найімовірніше, це натяк також на групу єврооптимістів-антикорупціонерів на чолі із Сергієм Лещенком, чия активна співпраця з посольством США впадає в очі. Також до переліку можна було б додати деяких громадських активістів-антикорупціонерів, найрозкрученішим з яких є Віталій Шабунін.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook