Спікер польського Сенату каже, що полякам можна визнавати геноцид, а українцям - зась

Спікер польського Сенату Станіслав Карчевський проти можливого ухвалення Верховною Радою постанови визнання геноцидом проти українців дій Польщі у першій половині XX сторіччя
Depo.Влада
4 серпня 2016 12:29
ФОТО: depo.ua

За його словами, лише діалог може дати надію на порозуміння поляків з українцями на тему спільної історії, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо "Польща".

Карчевський вважає, що Польща повинна говорити правду про Волинську трагедію, про що й свідчило ухвалення постанови Сеймом.

"Треба йти до істини. Ми зробили сміливий і рішучий крок, бо те, що зробили українці, було геноцидом", - сказав Карчевський.

При цьому він додав, що, хоча українські політики не бажають відверто говорити про Волинську трагедію, взаємини між Польщею та Україною залишаються хорошими.

Нагадаємо, що вчора позафракційний народний депутат України Олексій Мусій зареєстрував проект постанови "Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців в 1919 - 1951 роках".

Це була відповідь на те, що 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  Комітет Верховної Ради України у закордонних справах уже засудив односторонні дії Польщіміністр закордонних справ назвав їх емоційними

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада