Неприємне е-декларування: Чим антикорупціонери схожі на "корупціонерів"

Прибутки громадських активістів стали чи не єдиним цікавим ноу-хау цьогорічної кампанії електронного декларування 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Неприємне е-декларування: Чим антикорупц…

Після низки гнівних заяв західних дипломатів та постів "антикорупціонерів" у соцмережах щодо неприпустимості е-декларування для них, парламентарі спробують вже 3-го квітня внести відповідні зміни до законодавства. Принаймні це пообіцяв спікер ВР Андрій Парубій. За його словами, апарат Верховної Ради напрацював новий законопроект, який складається з двох частин. Одна - скасування е-декларування для громадських діячів і для іноземців, які входять в наглядові ради. Друга – декриміналізація тих осіб, які входять в цю категорію громадських діячів, і для іноземців, які входять в наглядові ради.

Таким чином, "антикорупціонери", які два тижні тому анонсували наміри оскаржувати рішення ВР про подання е-декларацій у Конституційному суді, можуть сподіватися на полегшення. Правда, в наступному році.

Що виявили оприлюднені декларації громадських активістів? Перше - увага суспільства до них не набагато менша, аніж до декларацій тих, кого вони виводять ни чисту воду. Друге - несерйозне ставлення окремих суб'єктів декларування. Інакше, як ще пояснити жарт голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який зареєстрував у декларації гамівну сорочку для прокурора і понад 950 тис. гривень доходів. Колись нардеп Сергій Мельничук зареєстрував трильйон гривень. Потім свій невдалий жарт виправив.

Третє - деякі активісти встигли наразитися на серйозні звинувачення. Так, днями у ЗМІ з'явилася інформація про нерухомість редакторки "Чесно" Ірини Федорів, яка, коли вірити декларації, купила квартиру у Коцюбинському на Київщині за 59 доларів США (1617 грн) за квадратний метр. Щоправда, у "Чесно" виправдовуються: мовляв, у даних НАЗК, які були подані активісткою, закралася помилка, а сама Федорів пообіцяла виправити дані. Вочевидь, десь нулі не дописала. Але неприємний осад залишився. Бо це та "Чесно", яка дуже полюбляє розповідати про чужі гріхи і маленькі грішки.

Четверте - цього тижня парламент може скасувати декларування для громадських активістів. І скоріше за все так і станеться. Проте, це буде черговий випадок в нашій історії, коли когось роблять рівнішими за інших. Давайте згадаємо, скільки було галасу через закритість декларацій співробітників СБУ. Мовляв, чим вони кращі за інших. Тепер у такій же ситуації опинилися обвинувачі.

Дивлячись на все це стає дуже сумно. Бо складається враження, що багато сучасних борців з корупцією десь всередині дуже близькі до тих, з ким так відчайдушно воюють. Варто лише поміняти їх місцями, і за кілька років у їхніх деклараціях можуть з'явитися великі суми, багато земельних ділянок і лотерейних перемог.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme