Спецстатус та вибори на Донбасі важливі, як і перемир’я, - НАТО

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс вважає за необхідне виконання всіх пунктів мінської угоди, включно з "політичними"
Depo.Влада
13 травня 2015 19:18
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив на прес-конференції в турецькому місті Белек після завершення засідання комісії Україна-НАТО, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Столтенберг зауважив, що НАТО наголошує на необхідності дотримання вимог угоди всіма сторонами.

"Для нас важливо, щоби мінська угода виконувалася в цілому. Це включає відведення озброєнь, але також важливою частиною є виконання політичної частини мінських домовленостей, в тому числі надання особливого статусу для Донбасу, проведення місцевих виборів", - наголосив генсек.

Столтенберг нагадав, що офіційною позицією альянсу є виконання угоди в цілому, а не лише частини. Зокрема, це є передумовою для можливого пом'якшення санкцій проти Росії.

Як відомо, у відповідності до мінських угод, ухвалення закону про особливий статус окремих регіонів Донецької та Луганської областей, а також проведення місцевих виборів можливе лише після того, як будуть виконані "воєнні" пункти домовленості.

Водночас, НАТО визнає, що зараз не дотримується навіть перший пункт - про припинення вогню.

Мітки: НАТО, Донбас