ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Спеціальний економічний статус та виборність губернатора допоможуть подолати соціально-економічну кризу в Закарпатті

В Ужгороді 12 лютого з ініціативи громадської організації "Закарпатський край" відбувся круглий стіл "Закарпаття: причини та шляхи подолання соціально-економічної кризи"
Depo.Влада
12 лютого 2016 16:53
ФОТО: depo.ua
Спеціальний економічний статус та виборність губернатора допоможуть подолати соціально-економічну кризу в Закарпатті
Спеціальний економічний статус та виборність губернатора допоможуть подолати соціально-економічну кризу в Закарпатті

На круглому столі виступили науковці, керівники організацій промисловців і підприємців, представники бізнесу, які зазначили, що особливо гостро кризові явища проявляються в промисловості. Приватні підприємці, які працюють в агропромисловій сфері, стурбовано говорили про проблеми сільського господарства. Всі присутні були згодні, що Закарпатська область, як і Україна, переживає чи не найскладніший період в історії часів незалежності.

Генеральний директор Закарпатського регіонального центру з інвестицій та розвитку Василь Матій та експерт із питань залучення інвестицій Юрій Маркович зазначали, що свого часу великі надії в краї покладалися на відродження промислового потенціалу у зв'язку з прийняттям законів про спеціальну економічну зону "Закарпаття". Але в 2005 році законом про держбюджет пільги були скасовані. Як наслідок, Закарпатська область перестала бути цікавою для інвесторів.

Керівник громадської організації "Закарпатський край" Василь Кузьо, якого підтримали інші виступаючі, підкреслив, що головна причина критичного стану економіки краю — існуюча форма зацентралізованого управління народним господарством України. Податки і платежі, що збираються в регіонах, у основному спрямовуються в Київ, який до того ж загруз у корупції.

Наслідком цього є те, що Закарпаття досі позбавлене можливості ефективно використовувати наявні ресурси для свого розвитку. На сучасному етапі більш ефективним є не створення окремих спеціальних економічних зон із пільгами, а надання всій Закарпатській області спеціального економічного статусу.

На круглому столі відбулася дискусія щодо того, хто повинен відповідати перед населенням за стан соціально-економічної ситуації в краї. Експерти Дмитро Поп та Михайло Бабидорич, як і інші учасники, вважають, що це повинен бути не голова обласної державної адміністрації або префект, оскільки вони призначатимуться Президентом і нестимуть, насамперед, відповідальність перед Києвом. А відповідати перед закарпатцями повинен очільник краю, всенародно обраний ними. Тому разом з виборами депутатів місцевих органів влади та самоврядування в області повинні проводитися і прямі вибори її губернатора.

Учасники круглого столу зробили свій висновок - тільки отримавши для Закарпаття спеціальний економічний статус і можливість вибирати вищу посадову особу краю, ставши таким чином реальними господарями на своїй землі, працьовиті закарпатці подолають системну соціально-економічну кризу в регіоні.

Також під час заходу було анонсовано, що "Закарпатський край" представить на громадське обговорення підготовлений проект змін у чинне законодавство та Конституцію щодо надання Закарпаттю спеціального економічного статусу, як інструменту подолання соціально-економічної кризи в краї.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада