Авакову варто пам'ятати, що незамінних людей повен Пер-Ляшез

Як українцям вижити без довічного міністра Авакова
Depo.Влада
18 грудня 2015 11:11
ФОТО: depo.ua
Авакову варто пам
Авакову варто пам'ятати, що незамінних людей повен Пер-Ляшез

Іноді краще мовчати, аніж говорити. Після епічного "бе-бе-бе" з Міхеілом Саакашвілі на засіданні Нацради реформ міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, навпаки, понесло. "Якщо я подаю у відставку і тим більше подає у відставку прем'єр-міністр, це означає розвал коаліції, розпуск парламенту - тому що іншого формату коаліції не буде - це означає ненадходження траншу МВФ, падіння гривні, газові проблеми, оплески з Москви, фінансування армії. Ось що це може бути", - сказав він в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, в даний момент існує конструкція, що дозволяє "хоч якось здійснювати процес реформ, дозволяє нам утримувати військову ситуацію і економічну стабільність... ". Іншими словами, Аваков переконаний, що вони з Яценюком звісно не ідеальні, але - це єдиний варіант зберегти країну. Ну просто безальтернативні Чіп і Дейл сьогодення. Власне кожен з нас вважає себе унікальним і незамінним, але варто не забувати, що так думали і 100 і 1000 років тому, але ми якось ходимо по землі повній кісток незамінних людей, без яких Сонце мало згаснути, а планета наштовхнутися на небесну вісь... 

Загалом, ця заява виглядає як примітивний шантаж: або ми залишаємося, або далі відбувається так, що ми розвалюємо країну. Але за цією логікою виходить, що Аваков та Яценюк мають обіймати свої посади довічно. Бо інакше – все. Кінець…

Якщо відкинути той факт, що постановка питання з боку Авакова звучить, м’яко кажучи, цинічно, то варто зазначити, що з цією ситуацією треба щось робити. Власне сценаріїв розв’язання нинішньої політичної кризи існує всього два. Перший варіант – домовитися. Попри спільну заяву президента Петра Порошенка та спікера парламенту Володимира Гройсмана разом з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком про те, що влада залишається незмінною, а питання зміни очільника Кабміну не стоїть на порядку денному, для Авакова ситуація не настільки оптимістична. Тому він, схоже, і вирішив прикритися тілом Яценюка, щоб самому гарантувати собі збереження посади.

Другий сценарій – провести позачергові вибори для перезавантаження влади. Втім, за версією Авакова, це гарантовано призведе до колапсу в країні. Якщо ж не брати до уваги політичні апокаліптичні прогнози Арсена Борисовича, то насправді проблема полягає в тому, що у президента по-перше не готові до позачергових парламентських виборів, а по-друге їх просто бояться.

Втім, довічного портфелю Авакову ніхто не надавав. І раніше чи пізніше крісло йому все ж таки доведеться звільнити…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада