Союз не склався: Чому не відбулося єднання Пальчевського зі Смєшком

Кілька тижнів тому з’явилася інформація, що рейтинговий кандидат в мери Києва Андрій Пальчевський нібито хоче заручитися підтримкою рейтингової партії "Сила і честь" Ігоря Смєшка. Однак це об’єднання так і не відбулося

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Союз не склався: Чому не відбулося єднан…

1 липня в ефірі телеканалу ZIK з пулу "каналів Медведчука" Андрій Пальчевський повідомив про намір створити власну партію. "Це буде "Перемога. Пальчевського"... На виборах люди повинні знати, за кого вони голосують. Зеленському пощастило з прізвищем. Можна було написати: "зелена партія", "зелений фургон", після виступу Клітіної вчора – "зелені груди", "зелені обійми", і всі розуміли. А ось з Пальчевським що ви намалюєте? Уявляєте, які асоціації. Тому я змушений своє прізвище ставити, це сказали технологи", – зазначив він. Політик і телеведучий також розповів, чиїм коштом буде фінансуватися нова політична сила. "Я буду збирати людей, які щось можуть. Це люди, які вже щось мають", – зазначив Андрій Пальчевський, проте прізвищ фінансових донорів своєї партії так і не назвав. Зате оприлюднив першу партійну трійку, до якої окрім нього ввійшли відомий психіатр Семен Глузман та лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.

Нагадаємо, кілька тижнів тому у ЗМІ з’явилася інформація про перемовини Пальчевського з партією "Сила і честь" Смєшка. Тоді писали, що це може бути доволі взаємовигідний проект: Пальчевський – серед лідерів у рейтингу кандидатів у мери Києва, а "СіЧ" в різних соцопитуваннях має рейтинг, який лише трохи не дотягує до прохідних 5% в разі парламентських виборів. Подвоєння зусиль, писали тоді, дає гарні шанси отримати фракцію у Київраді і Пальчевському, і Смєшку.

При цьому, зауважували автори публікації, існує кілька нюансів, які можуть стати на заваді цьому союзу: різна ідеологія, що рано чи пізно може спричинити розкол політпроекту з негативними наслідками для потенційних союзників; небажання лідерів "Сили і честі" критикувати президента Зеленського, якого Пальчевський критикує і доволі жорстко; відсутність росту рейтингу в разі об’єднання. Знову ж таки, через суттєві ідеологічні відмінності, які заважають виборцеві сформувати чітку думку як про Пальчевського, так і про політсилу Смєшка.

Зрештою, союз не відбувся. Чи висуне тепер "Сила і честь" власного кандидата в мери, сказати важко. Червневе опитування соціологічної групи "Рейтинг" зафіксувало рівень підтримки партії Смєшка на рівні 3,7%, це досить пристойний результат для старту передвиборчої кампанії. І цікавий для тих, хто хоче під брендом "СіЧ" позмагатися за крісло столичного градоначальника. Втім є невеличке уточнення: йдеться про підтримку в межах країни, який рейтинг політсили в Києві відомо, мабуть, лише із закритих замірів.

А от щодо Пальчевського, то тут можна припустити, що він обрав для себе ближчих за ідеологією союзників – людей, пов’язаних з "ОПЗЖ". Конкретно називають депутата від цієї політсили, ще донедавна одного із "сірих кардиналів" столичної влади Вадима Столара. Точніше, "сірим кардиналом" він лишився, тільки зараз зусиллями Банкової його "відтерли" від безпосереднього впливу на мера столиці та його команду, але не від навколополітичних процесів у Києві.

Як стверджують джерела, за новим проектом Пальчевського може стояти саме Столар, котрому вигідно мати рейтингового кандидата на мерських виборах у столиці. Такий кандидат, та ще й з добре підвішеним язиком, здатний одних політиків "розмазати", іншим, навпаки, "підмазати". А ще - у разі виходу у другий тур, навіть, якщо розрив із найрейтинговішим Кличком буде значний, подібний висуванець все одно залишається цінним "лотом" при політичних торгах як із Банковою, так і з командою діючого мера.

У свою чергу Пальчевському може бути вигідна співпраця з "сірим кардиналом" Києва, яка дає йому додаткові медіа-ресурси не лише на каналах з "пулу Медведчука", соратника Столара, але й на міському телеканалі "Kyiv.live", про скорий запуск якого повідомили у травні. А перспектива стати другим на виборах мера столиці взагалі відкриває перед будь-ким непогані шанси вирости до рівня політика, впізнаваного не лише в Києві. Головне - не перемудрити з вибором політичних партнерів, бо, як відомо, рейтинг - штука мінлива: чим вище політик видирається нагору, тим болючіше падає додолу.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme