Соцпартія залишилась без "серпа і молота"

Міністерство юстиції заборонило символіку Соціалістичної партії
Depo.Влада
22 квітня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в наказі Мін'юсту від 12 квітня, передає depo.ua.

Цим наказом затверджено правовий висновок комісії з питань дотримання закону "Про засудження комуністичного й націонал-соціалістського (нацистського) тоталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їхньої символіки".

Зазначено, що комісія розглянула питання відповідності закону символіки й назви СПУ.
Зокрема, розглядалося питання наявності на емблемі й прапорі СПУ зображень серпа й молота.

Зазначається, що керівництво партії обіцяло змінити символіку, але не зробило цього.

Комісія при Мін'юсті розглянула це питання й визнала, що назва Соціалістичної партії України не суперечить закону про декомунізацію, але символіка СПУ не відповідає ч. 1 ст. 4 зазначеного закону.

Також комісія визнала, що статут і програма Соціалістичної партії 
України не містить положень, які є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму.
Як повідомляли Українські Новини, у липні 2015 року Міністерство юстиції заборонило Комуністичній партії, Комуністичній партії (оновленій) і Комуністичній партії робітників і селян брати участь у виборах всіх рівнів на підставі закону про декомунізацію.

Нагадаємо, 16 грудня Київський апеляційний адміністративний суд відмовився задовольняти позов Комуністичної партії України (КПУ) до Міністерства юстиції України.  Комуністи намагалися скасувати накази Мін'юсту про невідповідність статуту, програми, назви та символіки КПУ закону про декомунізацію. Симоненко заявив, що оскаржить в Європейському суді з прав людини рішення про заборону своєї партії, а доти вважає діяльність КПУ законною.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада