Соціологи назвали партії з найбільшою підтримкою на місцевих виборах

На місцевих виборах, які відбулися 25 жовтня, умовний 5% бар'єр подолали п'ять політичних партій: "Слуга народу" (14,5%), "Європейська солідарність" (13,7%), "Опозиційна платформа – За життя" (12,5%), "За майбутнє"(8,6%) та "Батьківщина" (8,5%)
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на дані моніторингу Соціологічної групи "Рейтинг".

"Аналіз результатів місцевих виборів продемонстрував, що активність виборців у західних регіонах була вищою, аніж у південно-східних. Наприклад, якщо у Тернопільській та Львівській областях активність виборців 25 жовтня становила близько 44%, то у південно-східних прийшли на вибори лише близько третини. В результаті питома вага західних областей у загальному масиві виборців зросла з 27 до 31%", – йдеться у повідомленні.

Вказується, що, згідно з агрегованим рейтингом партій на місцевих виборах, умовний п'ятивідсотковий виборчий бар’єр подолали "Слуга народу" (14,5%), "Європейська солідарність" (13,7%), "Опозиційна платформа – За життя" (12,5%), "За майбутнє" (8,6%) та "Батьківщина" (8,5%). Відсотки розраховані від загальної кількості голосів виборців, які підтримали партії.

Партія "Наш край" загалом підтримали 3,9% виборців, ВО "Свобода" – 3,3%, Радикальну партію Ляшка – 2,4%, партію "Сила і честь" – 2,4%, "УДАР Віталія Кличка" – 2,0%, партію "Пропозиція" – 2,2%, "Голос" – 1,7%, партію Шарія – 1,4%, партію "Перемога Пальчевського" – 0,8%.

Сумарний рейтинг інших (переважно місцевих) партій становить близько 22%.

Сукупна підтримка п'ятьох парламентських партій на цих виборах становила 51% (на виборах до Верховної Ради 2019 року вони отримали 78%). При цьому в областях, де не були представлені потужні місцеві партії, парламентські партії отримали значно більшу підтримку на місцевих виборах.

Також зазначається, що президентська партія "Слуга народу" зайняла лідерські позиції (1-3 місця) у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

"Опозиційна платформа – За життя" отримала високі результати на півдні та сході, а також у Сумській області.

"Європейська солідарність" зайняла вищі сходинки рейтингу в регіонах Галичини, Житомирській, Київській, Рівненській, Чернівецькій областях та Києві.

Партія "За майбутнє" зафіксувала лідерські позиції на Волині, а також в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Полтавській областях.

"Батьківщина" отримала високі результати в Кіровоградській, Івано-Франківській, на Закарпатті, Полтавській та Чернівецькій областях.

Моніторинг проведений на основі даних територіальних виборчих комісій та моніторингових опитувань Соціологічної групи "Рейтинг" (вересень-жовтень 2020).

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори.

Читайте також: Інтерактивна карта: Як проголосувала Україна на місцевих виборах 2020

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"