Сорок папок на депутатів: Хто піде стопами Довгого, Розенблата і Полякова

Гра зі зняттям недоторканності з нардепів ніби завершилася з рахунком 3:2 на користь генпрокурора Юрія Луценка. Утім, виникло два питання: чому нардепи не зняли недоторканність з Дейдея і Лозового? І чи не розсипляться справи по нардепам в судах?

Сорок папок на депутатів: Хто піде стопа…

За підсумками учорашнього засідання Верховної Ради можна сказати наступне: з п'ятьох нардепів не поталанило трьом – фігурантам "бурштинової справи" Бориславу Розенблату та Максиму Полякову, а також поціновувачу столичної землі Олесю Довгому. Утім, все це нефатально – справи підуть до судів, де можуть бути поховані раз і назавжди. До того ж у Довгого по справі дерибану Жукового острова вже за кілька місяців закінчується строк притягнення до відповідальності. Іншими словами, затягування судового процесу (що адвокати за бажання вміють робити дуже професійно) призведе до того, що Довгому абсолютно нічого не загрожує. З "бурштиновою" парочкою теж все не так сумно, як видається. Адже знявши недоторканність, Верховна Рада не дала голосів за подання по ним щодо затримання та арешт. По факту це означає, що вони у разі чого можуть втекти в будь-який момент судового процесу. Власне, як це свого часу зробили Сергій Клюєв та Олександр Онищенко…

По "фронтовику" Євгенію Дейдею і "радикалу" Андрію Лозовому, яких підозрювали у незаконному збагаченні, нардепи продемонстрували готовність підтримали "гуманне" рішення регламентного комітету. Цим самим парламент дав чіткий сигнал - він підтримуватиме ті подання ГПУ (хай і з обмовками), де в справах прослідковується реальна корупційна складова. Але ті справи, які, фактично, можна екстраполювати на них усіх – а саме, щодо реальних доходів та витрат – народні обранці не підтримуватимуть.

Тим паче, що тепер завжди можна тикати на "прецедент Лещенка", який свого часу купив величезну й дорогу квартиру в центрі Києва, пояснивши, що гроші взяв в борг у головреда "Української правди" Олени Притули. Утім, попри звернення до антикорупційних органів, ті не схотіли ані відкривати справи, ані робити відповідні подання. Тепер будь-який нардеп залюбки може використовувати цю байку. Власне, як це зробив Дейдей, який буцімто взяв в борг гроші у бізнесмена Ігоря Лінчевського. Не підкопаєшся…

Варто зауважити, що розгляд подань на зняття недоторканності саме у вівторок змішала багатьом політичним силам карти. Наприклад, виявилося, що "Батьківщина" ледь давала половину голосів зі свого фракційного складу. Причому, у залі не виявилося голови фракції Юлії Тимошенко, яка нібито захворіла.

Утім, перенесення голосування найбільше вдарило по організаторам акцій під стінами Верховної Ради. Явно, розрахунок будувався на тому, що зняття недоторканності мало відбутися в четвер. В результаті, акція під Верховною Радою, в якій брали участь "свободівці", представники "Нацкорпусу" Андрія Білецького, "Рух нових сил" (утім, без Саакашвілі та інших перших облич цього політпроекту) виглядала досить блідо. Не допомогла навіть поява "грантоїдів" з Центру протидії корупції Віталія Шабуніна та представників інших організацій, які влаштували кількагодинний барабанний бій. Загалом, попри масштабну агітацію у соцмережах і ЗМІ і навіть попри те, що їхні вимоги абсолютно підтримуються суспільством, за так званими борцями з корупцією ніхто під парламентські стіни вийти не схотів.

Сьогодні регламентний комітет розглядатиме подання генпрокурора по Михайлу Добкіну. Будь-яке рішення цього органу все рівно передбачатиме голосування у Верховній Раді. Де, скоріш за все, з одіозного екс-мера Харкова, якого підозрюють в "розпилі" землі, все ж таки знімуть недоторканність. Утім, як і у випадку з Довгим у справі Добкіна або не буде часу на розгляд справи в суді, або ж довести його провину в суді не вдасться через брак доказів: як-ніяк, за кожне земельне рішення, яке підписував Добкін, голосувала міськрада. А отже було колегіальне рішення, за яке ніхто не нестиме жодної реальної відповідальності.

Водночас, у Верховній Раді вже активно говорять про сорок папок на нардепів від директора САП Назара Холодницького, про які розповів днями "фронтовик", в.о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник. "За моєю інформацією, у правоохоронних органів близько сорока папок на народних депутатів. Із них можна вибрати будь-яку і подавати до Верховної Ради. Вони чомусь вибрали п'ять. Напевно, для цього були якісь причини, навряд чи правового характеру", – заявив перший заступник голови регламентного комітету.

Схоже, що вже восени до Верховної Ради надійдуть нові подання прокуратури на депутатів. Відомі деякі прізвища з них. Це – "радикал" Ігор Мосійчук та "опоблоківці" Олександр Вілкул та Євген Бакулін. До них сьогодні доєдналося анонсоване Холодницьким подання по ще одному "фронтовику" Денису Дзендзерському. Щоправда, Луценко пояснив, що справа стосується внесення неправильних даних в декларацію. Так, Дзендзерський не показав у своїй декларації фінансові зобов'язання на 2-3 млрд грн. Утім, ув'язнення нардепові не загрожує: санкція статті 366-1 КК передбачає умовний термін обмеження волі. Також за інформацією Depo.ua, очікуються подання на низку нардепів з депутатських груп, яких поки не чіпали…

Як би там не було, але нові скасування депутатської недоторканності – це вже питання осені. Поки ж нашим парламентаріям доведеться поставити крапку в питанні Добкіна, після чого з чистим серцем поїхати відпочивати від справ своїх праведних…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme