Сьогодні в Україні вибори: де обиратимуть представників тергромад (СПИСОК)

Сьогодні, 11 грудня, в Україні відбуваються вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в 41 об’єднаній тергромаді, утвореній в процесі децентралізації

Голова Центральної виборчої комісії Андрій Магера в коментарі "Главкому" пояснив особливості їх перебігу, передає Depo.ua.

"Представницькі органи місцевого самоврядування обираються лише на час до проведення наступних чергових місцевих виборів у 2020 році. Другий нюанс полягає в тому, що на час тих виборів тимчасово функціонують попередні органи місцевого самоврядування ще старих громад, доки не буде обрано і не набудуть повноваження ради нових об’єднаних громад та їхні голови. Кількість громад, у яких відбудуться вибори, не є остаточною, і наступного року їхня кількість може збільшитись. Тож у 2017 році такі вибори досить реальні, питання тільки в їхньому фінансуванні. В організаційному плані вони мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів", - зазначив Магера.

Сьогодні в Україні вибори: де обиратимуть представників тергромад (СПИСОК) - фото 1

Клікніть, щоб збільшити картинку

Система виборів в ОТГ буде тією самою, що застосовувалась на останніх місцевих виборах, – так звані псевдовідкриті списки, коли виборець голосує одночасно за партію і кандидата, якого та висунула в певному окрузі, а потім у раду проходять найуспішніші з них. Якщо, звісно, партія подолає прохідний бар’єр у 5%. Така система діятиме на виборах до всіх місцевих рад, крім сільських і селищних, де досі зберігається мажоритарка.

Нагадаємо, що 18 грудня мають відбутися вибори ще в 143 об’єднаних територіальних громадах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна