Сьогодні у Києві відбудеться саміт Україна-ЄС

Переговори, як очікується, стосуватимуться передусім дотримання Мінських угод про припинення вогню на сході України
Depo.Влада
27 квітня 2015 08:35
ФОТО: depo.ua

Серед іншого, саміт Україна-ЄС буде присвячений також реалізації Угоди про асоціацію та політичним і економічним реформам в Україні, включаючи питання фінансової та іншої допомоги від ЄС, повідомляє depo.ua.

У Саміті братимуть участь президент Європейської Ради Дональд Туск і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Вчора президент України Петро Дорошенко та президент Європейської Ради Дональд Туск обговорили останні деталі підготовки до саміту.

"Туск заявив про готовність і надалі докладати зусиль для консолідації позиції Європейського Союзу у солідарності з Україною. Петро Порошенко висловив сподівання, що з боку Європейського Союзу під час саміту надійдуть сильні сигнали на підтримку України та її європейської інтеграції", - повідомила прес-служба президента.

Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні повідомила, що не зможе взяти участь в саміті. Вона обговорила у телефоннній розмові майбутній саміт з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та вибачилась у зв'язку з неможливістю своєї участі.

На саміті у Києві європейські посадовці, ймовірно, висловлять свою позицію щодо прохання президента Петра Порошенка про відрядження до України міжнародної миротворчої групи.

Неназваний чиновник ЄС сказав агентству «France Press», що Брюссель отримав таке прохання від Києва.

"Ми вивчаємо ці пропозиції в деталях", - сказав посадовець, додавши, що ЄС наразі не бачить "жодних підстав", щоб замінити місію спостерігачів від ОБСЄ на якусь іншу.

 

Мітки: саміт