Сьогодні Рада спробує зняти недоторканість з Клюєва і Мельничука

Сьогодні на пленарному засіданні Верховна Рада планує розглянути питання про зняття недоторканості з народних депутатів Сергія Клюєва та Сергія Мельничука
Depo.Влада
3 червня 2015 09:29
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в порядку денному засідання, опублікованому на сайті парламенту, передає depo.ua.

Також у порядку денному - проекти законів про ратифікацію Угоди між Україною та Японією про сприяння та захист інвестицій, про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів і народних депутатів України, про внесення змін до законодавчих актів щодо відновлення повного обсягу пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів та безкоштовної правової допомоги для внутрішніх переселенців.

Крім того, нардепи планують розглянути законопроекти щодо розвитку автомобільних доріг державного значення, про залучення радників до приватизації державного майна, про введення мораторію на примусову реалізацію майна, а також внесення змін у закон про держбюджет щодо індексації доходів громадян України і закон про особливості оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військових та інших осіб, які беруть безпосередню участь в АТО.

Нагадаємо, що регламентний комітет Верховної Ради з минулого тижня не міг визначитися, чи можна рекомендувати парламенту зняти недоторканність з Сергія Клюєва, хоча і визнав недостатніми докази Генпрокуратури.  Що ж до Сергія Мельничука, який звинувачується у стовренні злочинного угрупування, 29 травня члени регламентного комітету Верховної Ради України вирішили, що його  можна притягнути до кримінальної відповідальності, але не арештовувати.

Вчора Володимир Гройсман вирішив відправити подання ГПУ проти Клюєва назад у регламентний комітет.

На повторному  засіданні комітет таки визнав законним подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканості з Клюєва та Мельничука і рекомендув винести його на розгляд парламенту

Зазначимо, що 12 травня генеральний прокурор Віктор Шокін попросив Верховну Раду зняти недоторканність з народних депутатів Сергія Клюєва та Сергія Мельничука. Він підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство), ч. 5 ст.191 (привласнення або розтрата чужого майна), ч. 2 ст.364 (зловживання владою та службовим становищем) Кримінального кодексу України.