Собор 15 грудня прийме три рішення, серед яких обрання предстоятеля помісної церкви

Об'єднавчий собор має прийняти три рішення – про єдність церкви, її предстоятеля і статут

Про це заявив речник УПЦ КП Євстратій (Зоря), передає Depo.ua із посиланням на BBC.

"З технічного боку ми повинні прийняти три рішення - єдність церкви, її предстоятель і статут. Це все має вирішитися протягом одного дня.

Але це перший собор єдиної церкви, не останній. Вирішити на ньому всі питання, які хотілося б вирішити, - і неможливо, і неправильно. Починати революційні зміни - це найкращий спосіб поховати об'єднавчий процес", - зазначив архієпископ.

"Взяти найпростіше питання - календар. Всі церкви, які революційним способом вводили новоюліанський календар, отримали поділ. Ті, хто вводив його еволюційно, не мають ніяких проблем.

Тому в умовах, коли новий календар навіть його прихильниками спеціально маркується як ознака "геть від Москви", то хіба ми не розуміємо, що Москва використовує календарне питання, щоб сказати: це не православна церква, вони католики, вони католицький календар прийняли?

Отримаємо ми в підсумку об'єднання церков? Треба мати хоч трохи мудрості і передбачити наслідки", - пояснив Євстратій.

Нагадаємо, в Об'єднавчому Соборі 15 грудня братимуть участь понад 50 архієреїв, в тому числі з УПЦ МП.

Священний Синод УПЦ КП скликав на 13 грудня 2018 року архієрейський собор Київського патріархату. Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна