Як Соболєв з гранатою

Погрозу Єгора Соболєва охоронцям Верховної Ради можна було б вважати невдалим жартом, якби не трагедія 31 серпня
Depo.Влада
22 грудня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua
Як Соболєв з гранатою
Як Соболєв з гранатою

Останнім часом Верховна Рада не здатна функціонувати без шоу – радикально-популістичних виступів депутатів. Минулого тижня відзначився Олег Барна, який прихопив прем’єр-міністра Арсенія Яценюка поміж ніг і спробував унести. Сьогодні показав свій високий інтелектуальний рівень депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв, який намагаючись завести до Верховної Ради учасників мітингу за перевибори у Кривому Розі, влаштував штовханину з охороною та погрожував їм використанням гранати.

Вигук нардепа "Ви гранату хочете чи що?" викликав вельми неприємні асоціації з подіями 31 серпня, коли під час мітингу за участі "свободівців" один з мітингарів жбурнув у нацгвардійців гранату, в результаті чого загинуло чотири молодих бійця. Власне привід для обурення у Соболєва дійсно був: замовивши перепустки для проходу кількох активістів-бійців АТО, які виступали за те, щоб Верховна Рада нарешті проголосувала за призначення перевиборів мера Кривого Рогу, в акредитаційних списках Соболєв їх не виявив. Втім, навіщо битися та погрожувати кинути гранату?

Загалом, таке дикунство сильно нагадує поведінку "Свободи", коли в перший же день засідання ВР минулого скликання їх "бойове крило" примудрилося вибити важкі дубові двері до Верховної Ради. Схоже, тепер цю ініціативу вирішили підтримати і у нібито більш ліберальна "Самопомочі", яка загалом ніколи не влаштовувала буч у Верховній Раді.

Щоправда, сам Соболєв, здається, зрозумів, що своїми діями вже мало не встиг приміряти на себе лаври Тягнибока. І тепер намагається з позиції націонал-популістичної риторики пояснити свої дії. "Я мав на увазі, що коли так ставляться до людей, які є власниками Верховної Ради... Коли нормальних людей не пускають в парламент…", - зазначив він.  Теза, м’яко кажучи, спірна. З гранатами ходять не "власники", а "швондери". І Соболєву варто це намотати на вус.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада