РНБО вирішила запросити в Україну миротворців ООН

РНБО України на вчорашньому засіданні вирішила звернутися в ООН з проханням направити в Україну миротворчу місію, яка діятиме відповідно до мандату Ради безпеки ООН
Depo.Влада
19 лютого 2015 07:31
ФОТО: depo.ua
РНБО вирішила запросити в Україну миротворців ООН
РНБО вирішила запросити в Україну миротворців ООН

Про це depo.ua повідомили в прес-службі голови держави.

За словами Порошенка, найкращий формат - це поліцейська місія Євросоюзу. «Це буде найбільш ефективним гарантом безпеки в ситуації, що склалася коли слово миру не дотримується ні Росією, ні тими, кого вона підтримує», - зазначив президент, додавши, що тепер буде розпочато офіційні консультації, які зможуть забезпечити мир.

Крім цього, РНБО схвалила зміни до Закону про правовий режим воєнного стану, напрацьовані за дорученням президента. Глава держави зазначив, що зміни враховують досвід та особливості гібридної війни. Він висловив сподівання, що парламент після обговорення підтримає внесення цих змін. «Нам треба бути готовими захищати державу», - заявив Порошенко.

РНБО також ухвалила рішення про створення воєнного кабінету при РНБО, до складу якого увійдуть керівники країни та силових блоків органів влади.

Також розглянуто комплексні заходи щодо посилення безпеки держави. Кабінету міністрів і Службі безпеки доручено напрацювати нове положення про єдину державну систему запобігання, реагування та припинення терористичних актів і мінімізації їх наслідків.

РНБО також затвердила комплекс заходів з побудови в країні єдиної системи цивільної захисту.

Також РНБО затвердила план проведення багатонаціональних навчань за участю Збройних сил України на території України та їх участі у навчаннях за межами країни в 2015 році, а також про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у навчаннях.

Крім цього, затверджено заходи щодо створення належної матеріально-технічної бази для лікування, реабілітації та оздоровлення військовослужбовців. Йдеться про передачу в тимчасове користування Міноборони і силових відомств лікувальних можливостей профспілок, інших лікувальних та оздоровчих закладів. «Героям війни необхідно забезпечити повноцінну реабілітацію після участі в бойових операціях», - зазначив президент.

Нагадаємо, 8 лютого про бажаність введення на Донбас миротворчої місії заявили терористи «ДНР» і «ЛНР».

У свою чергу заступник офіційного представника генерального секретаря ООН Фархан Хак заявив, що рішення про розгортання в Україні миротворчої місії в кінцевому рахунку буде приймати Рада Безпеки ООН.