ЗМІ: На Януковичі ще одна справа - за «Харківські угоди» по ЧФ РФ

Відносно втікача екс-президента України Віктора Януковича Генеральна прокуратура України 31 липня цього року відкрила кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України за підписання ним міжнародного договору з Російською Федерацією з питання перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України
Depo.Влада
22 жовтня 2014 09:30
ФОТО: depo.ua
ЗМІ: На Януковичі ще одна справа - за «Харківські угоди» по ЧФ РФ
ЗМІ: На Януковичі ще одна справа - за «Харківські угоди» по ЧФ РФ

Про це повідомили в Генеральній прокуратурі України у відповідь на інформаційний запит кореспондента «Преступности.НЕТ», передає ДеПо.

Так, провадження відкрито за частиною 2 статті 364 КК України (Перевищення влади або службового становища, що завдало тяжких наслідків), а також за частиною 1 статті 111 КК України (Державна зрада).

Крім цього в даному кримінальному провадженні розслідуються також епізоди із обрання Януковичем глави Верховного суду України з метою подальшої зміни конституційного ладу і узурпації влади в неконституційний спосіб, а також зі створення колишнім Президентом України злочинної організації за ознаками частини 1 статті 255 Кримінального кодексу України (Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній).
Видання відзначає, що все щодо колишнього президента України Віктора Януковича на сьогоднішній день відкрито 5 кримінальних проваджень, в кожному з яких по кілька епізодів, в загальній складності по 13 статтям Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, так звані «Харківські угоди» були підписані в Харкові в квітні 2010 року. Згідно з ними, перебування Чорноморського Флоту Російської Федерації в Севастополі було продовжено на 25 років в обмін на знижку ціни на газ на 30%, але не більше ніж на $100 за кожну тисячу кубометрів. Опозиція тоді назвала це державною зрадою, а ратифікація цієї угоди у Верховній Раді України супроводжувалася бійками, киданням яєць та запам'яталася димовими шашками, які були пронесені у залу засідань парламенту.