Служба зовнішньої розвідки припиняє співпрацю із СНД

Причиною такого кроку є дії Росії

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу СЗР.

На доручення Президента України Служба зовнішньої розвідки України розпочала процедуру виходу з Угоди про принципи та основні напрями співробітництва органів безпеки і розвідувальних служб держав-учасниць СНД у сфері розвідувальної діяльності з 1992 року.

"Участь української розвідки в цьому договорі поряд із російськими спецслужбами є абсурдною з огляду на збройну агресію Російської Федерації проти України, що триває вже п'ятий рік. Українській розвідці достовірно відомо, що російські спецслужби ще 2014 року спрямували потужний ресурс для недопущення виходу України з орбіти впливу Кремля. Дедалі зрозумілішим стає те, що відповідна масштабна операція здійснювалася спецслужбами Росії в Україні задовго до відкритого збройного нападу на нашу державу 2014 року", - говориться у заяв СЗР.

Про ворожу налаштованість спецслужб Росії до України 9 грудня 2018 року відверто заявив очільник зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін у своєму інтерв'ю телеканалу "Росія 1", нагадали у Службі.

"Через активну підтримку Євроатлантичною спільнотою України, за якою правда і справедливість, російські спецслужби поширили свою розвідувально-підривну діяльність і на країни-члени НАТО. Про це свідчать гучні шпигунські скандали за участю спецслужб РФ, що сталися останнім часом у деяких західних країнах. СЗРУ разом зі своїми партнерами по Євроатлантичній розвідувальній спільноті й надалі продовжить активну роботу, спрямовану на виявлення та нейтралізацію деструктивної діяльності російських спецслужб", - запевнили в СЗР.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада схвалила за основу та в цілому з техніко-юрдичними правками президентський законопроект №0206 про розірвання договору про дружбу з Росією.

10 грудня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна