Слуги народу. Що потрібно знати про людей зі списку партії Зеленського

У Національному ботсаду ім. Гришка в Києві пройшов з'їзд президентської партії "Слуга народу", на якому висунули кандидатів у народні депутати на позачергові вибори у Верховну Раду

Слуги народу. Що потрібно знати про люде…

Автор: Денис САРБЕЙ, фото: УНІАН

У першу трійку списку партії увійшли її голова Дмитро Разумков, представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук і юрист Ірина Венедиктова, пише "Ділова столиця".

1. Дмитро Разумков

Син Олександра Разумкова - колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони, помічника Леоніда Кучми. Має дві вищі освіти.
Закінчив Київський інститут міжнародних відносин за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" та Національний університет державної податкової служби за спеціальністю "Правознавство".

Обіймав керівні посади в комерційному, державному секторах і політичних партіях. Працював у Міністерстві регіонального розвитку, службі віце-прем'єра, радником голови Кіровоградської обласної держадміністрації.

Спеціалізується на питаннях інформаційно-аналітичної роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, а також адаптації та впровадженні політтехнологій для реалізації стратегій по формуванню громадської думки та іміджу. Політтехнолог, політичний аналітик. У сфері політконсалтингу і виборчих процесів працює з 2006 р.

Нині - директор Української политконсалтингової групи і глава президентської партії.

2. Руслан Стефанчук

Закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права.

Після вузу працював асистентом кафедри цивільно-правових дисциплін в ньому, а потім вступив до аспірантури Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Після закінчення аспірантури працював в Хмельницькому університеті управління та права на посадах старшого викладача, завідувача кафедри, доцента, професора кафедри цивільно-правових дисциплін, а з 2005 по 2011 рр. - проректор з наукової роботи цього ж університету.

З 2011 по 2013 рр. - завідувач відділом проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України. З 2013-2014 рр. завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін, а з 2014-2016 роках - проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України. З 2016 р. і понині - проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

Стефанчук - колишній помічник нардепа від БПП Анатолія Матвієнка, екс-радник віце-прем'єра Степана Кубіва. Ідеолог партії "Слуга народу", представник президента Зеленського в парламенті.

3. Ірина Венедиктова. Завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Професор, доктор юридичних наук.

Віце-президент Фундації медичного права і біоетики. Віце-президент Всеукраїнської асоціації косметологів і аромологов. Венедиктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду України. Але провалила участь у конкурсі, отримав бал менше мінімально допустимого.

Венедиктова представляла кандидата в президенти Зеленського під час поїздки представників штабів в Брюссель і "іспит" не здала. Зробила вона правові помилки і у виступі, який готувала заздалегідь, переплутавши слова "ратифікувати" і "імплементувати", заявляла про відсутність в Україні закону про референдум з 2012 р. (він діяв до 2018 р.) і намір встановити в країні "* пряме народовладдя", поняття якого суперечить Конституції, оскільки передбачається затвердження норм права без згоди Верховної Ради.

Чоловік Венедиктової Денис Колесник - співробітник кіберполіції. у своїй декларації він не вказав машину, яку задекларувала його дружина.

Під час президентської кампанії вона заявила, що всі вакансії в судах будуть швидко і якісно заповнені. Також буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, люди там будуть проходить відбір на професіоналізм і доброчесність.

4. Давид Арахамія - підприємець, волонтер. Відомий інтернет-спільноті під псевдонімом Давид Браун.

Народився і деякий час жив у Гаграх. Грузин за національністю. У 1992 р. (під час війни) переїхав з батьками в Миколаїв.

Після школи вступив до Європейського університету на економічний факультет.
Директор української філії ІТ-компанії Template Monster (США), автор "Народного проекту" в підтримку української армії.

У серпні 2014 р. громадський активістами, волонтер Арахамія прийняв пропозицію голови Миколаївської облдержадміністрації Вадима Мерікова і став його радником.

У вересні 2014 р. Давид Арахамія призначений уповноваженим міністра оборони України з питань закупівель.

У серпні 2014 р. президент України Петро Порошенко нагородив Давида Арахамию орденом "За заслуги" 3 ступеня.

5. Галина Янченко - громадський діяч, експерт з антикорупційної політики. Працювала аналітика громадської організації "Центр протидії корупції", який заснував ГО "Антикорупційний штаб".

У 2014-2015 рр. за списками "Демократичного Альянсу" була обрана депутатом Київської міської ради. Як депутат займалася питаннями прозорості процедур Київради, протидією корупції та зловживань у сфері землекористування.

В 2018-2019 роках - голова Ради громадського контролю НАБУ. Одружена Віктором Андрусівим, виконавчим директором Українського інституту майбутнього.

6. Михайло Федоров - керівник діджитал-напрямки штабу президентської партії. Також є керівником маркетингового агентства Smmstudio в Запоріжжі. Підтримував екс-мера Запоріжжя часів Сина Януковича Олександра, в 2012 р. був обраний "студентським мером" Запоріжжя. Федоров був творцем всієї мережі "власних медіа Зеленського, яка включала пул каналів YouTube, Instagram і Facebook сторінок, які забезпечили активність найбільш проблемного електорального активу" Зеленського - молоді.

У команді Зеленського він відповідає за реалізацію програми "Країна в смартфоні" - оцифровка державних послуг від прописки до голосування в інтернеті.

Під час прямого ефіру Михайло Федоров заявив, що команді Зеленського під час виборчої кампанії вдалося оцифровувати всі процеси, а в подальшому планується впроваджувати цю систему на державному рівні.

Зокрема, планується оцифровувати ID-карти, медицину, сферу податків і бізнесу і спростити всі бюрократичні процедури.

7. Олександр Корнієнко - киянин, широкій публіці поки не відомий, зате пізнаваний у сфері, у якій працював до останнього часу. Корнієнко - досвідчений тренер у сфері неформальної освіти, один із засновників і керівників СІМ - Спілки ініціативної молоді, "Молодий тренер року-2009" за версією Молодіжного рейтингу року. Він провів більше 100 навчальних заходів для молоді та третього сектору, особливо прославившись своїми заняттями екзистенціальним коучингом.

Засвітився він і як здібний організатор, допомагаючи кандидату від "Самопомочі" Олександру Сенкевичу організувати волонтерів в Миколаєві і виграти мерські вибори.

Під час президентської виборчої кампанії Корнієнко не був особливо публічним.Тоді журналісти провели розслідування і з'ясували, що штаб Зеленського розділений на чотири групи, які контролюють окремі напрямки роботи і мають своїх лідерів, і Корнієнко входив у четверту групу впливу в штабі - "Квартал". Лідерам цієї групи були бізнес-партнери Зеленського по кіноіндустрії брати Сергій і Борис Шефіри, після інавгурації Сергій був призначений першим помічником президента.

Примітно, що батько Корнієнко політичних симпатій сина не підтримує і під час президентської кампанії був активним прихильником Петра Порошенка.

8. Анастасія Красносільська - експерт Центру протидії корупції, у минулому - Українського незалежного центру політичних досліджень.

Пролобіювала виділення з обласних бюджетів 2 млн грн в 2013-2014 рр. для конкурсів проектів неурядових організацій, а також впровадження прозорої процедури проведення таких конкурсів.

Експерт з питань підтримки НУО за рахунок бюджетних коштів та податкових стимулів для НУО.

9. Олександр Ткаченко - журналіст, телеведучий, продюсер, генеральний директор "1+1 медіа".

Народився 22 січня 1966 р. в Києві. У 1990 р. закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка (факультет журналістики). У 1988-1991 рр. Олександр Владиславович працював редактором і ведучим щотижневої телепрограми "Молодіжна студія "Гарт" на телеканалі "УТ-1". У 1991-1994 рр. був кореспондентом українського представництва британського інформаційного агентства Reuters в Києві.

У 1994 р. створив телекомпанію "Нова мова", що випускає аналітичну програму "Післямова", і став її ведучим. У 1994 р. програма "Післямова" вийшла в ефірі телеканалу "УТ-1", а через два роки - на телеканалі "1+1". У цей же період Олександр Ткаченко очолював службу новин "ТСН" та був заступником генерального продюсера "1+1".

У 1998 р. покинули "1+1" і зосередився на розвитку проекту "Нова мова" - випускав для телеканалу "Інтер" авторську програму "Обличчя світу".

У 1999 р. Олександр Ткаченко очолив "Новий канал". У 2004 р. вів теледебати між Віктором Ющенком і Віктором Януковичем в період президентських виборів. У 2005 р. став головою правління та одним з акціонерів ЗАТ "Одеська кіностудія", займався розвитком мережі кінотеатрів і кинодистрибуцией.

У 2008 р. обіймав посаду генерального директора телеканалу "РЕН-ТВ" (р. Москва, Росія). З серпня того ж року займає посаду генерального директора групи "1+1 медіа", що об'єднує канали "1+1", "2+2", "ТЕТ" і т. д. З травня 2011 р. кілька років поспіль був ведучим програми "Tkachenko.UA2 на каналі "1+1".

Олександр Ткаченко також виступав продюсером низки фільмів і телесеріалів, серед яких - "Висоцький. Спасибі, що живий", "Завтра буде завтра", "Біля річки" та ін

10. Жан Беленюк - спортсмен, олімпійський призер.

Народився в 1991 р. в Києві від батька-руандійця, який загинув під час військового перевороту в ході громадянської війни на батьківщині, і матері-українки. Боротьбою зайнявся в 2000 р.

У 2010 р. став срібним призером чемпіонату світу серед юніорів. В 2011 р. став чемпіоном Європи серед юніорів та бронзовим призером чемпіонату світу з греко-римської боротьби серед юніорів. У 2012 р. завоював бронзову медаль чемпіонату Європи. У 2013 р. став бронзовим призером Літньої Універсіади в Казані. У 2014 р. став чемпіоном Європи і бронзовим призером чемпіонату світу.

У 2015 р. завоював срібну медаль Європейських ігор. У 2016 р. знову став чемпіоном Європи. 10 вересня 2015 р., перемігши у фіналі чемпіонату світу з боротьби чемпіона Азії Рустама Ассакалова з Узбекистану з рахунком 6:0, став чемпіоном світу у ваговій категорії до 85 кг. 15 серпня 2016 р. став срібним призером літніх Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро у ваговій категорії до 85 кг, програв у фіналі росіянину Давиту Чакветадзе.

Після виступу на Олімпійських іграх 2016 Беленюк розповів про погані умови для підготовки борців в Україні, проте спростував домисли про можливу зміну громадянства.

11. Сергій Бабак - директор освітніх програм Українського інституту майбутнього. Заступник директора Державної наукової установи "МорГеоЭкоЦентр НАН України".

Має вищу економічну, юридичну, психологічну освіту. Доктор технічних наук, кандидат економічних наук.

Автор понад 50 наукових робіт, у тому числі семи монографій та двох підручників. Сфери: менеджмент установи вищої освіти, наукові розробки, комерціалізація наукових фахових результатів, реформа системи освіти та науки, створення і впровадження інновацій, антикризовий менеджмент, проектний менеджмент.

12. Владислав Криклій - заступником начальника ДАІ.

Державний службовець дев'ятого рангу. Раніше працював радником міністра МВС з питань впровадження інформаційних технологій.

У МВС працював в інвестиційно-банківській сфері, а також в компанії Tickets.ua, що займається автоматизацією процесів електронної оплати платежів.

У ДАІ він реформував центрах надання адміністративних послуг та впровадження електронних систем у сфері безпеки дорожнього руху.

13. Олена Шуляк - керує напрямком "Будівництво" організації "Офіс ефективного регулювання" (Better Regulation Office Delivery, BRDO). Це експертно-аналітичний центр, створений Мінекономрозвитку, який отримує фінансування Євросоюзу.

У 2014-2015 рр. очолювала Олена "Українське будівельне співтовариство", з 2014 р. - співвласник компанії Midland Development Ukraine, до цього близько десяти років працювала на керівних посадах у фінансово-промисловій групі Midland Group Едуарда Шифріна й Алекса Шнайдера. Сертифікований аудитор з 1999 р.

14. Дмитро Наталуха - екс-держслужбовець, один з найближчих соратників Міхеїла Саакашвілі.

З вересня 2015 року по лютий 2017 рр. очолював Лиманську РДА. На посаді голови Лиманського району нічим не запам'ятався.

Дружиною Дмитра Наталухи є нинішній нардеп від партії "Батьківщина" Альона Шкрум.

15. Єлизавета Ясько - продюсер фільму, засновниця Yellow Blue Strategy, випускниця Школи публічного адміністрування Оксфордського університету.

16. Олексій Оржель - експерт у сфері паливно-енергетичного комплексу, учасник спеціалізованих конференцій і семінарів

З 2006 по 2014 рр. працював на різних посадах в Національному регуляторі у сфері енергетики. З 2014 р. працює в приватному секторі, голова Української асоціації відновлюваної енергетики. Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ КПІ, магістр за спеціальністю "енергетичний менеджмент".

17. Андрій Герус - колишній член Нацкомісії з регулювання енергетики.

У НКРЕ активно виступав проти закупівлі трансформаторів, вироблених на підприємствах Костянтина Григоришина, який в ті часи був партнером президента Порошенко. Був звільнений за власним бажанням.

Під час Майдану жив і працював у Лондоні, координував акції протесту під житловим комплексом One Hyde Park, де розташована квартира Ахметова. У 2015 р. невдало балотувався до Київради від "Самопомочі".

Очолював Асоціацію споживачів електроенергії, в яку входять великі підприємства, в собівартості продукції яких електроенергія складає велику частину. Активний противник існування схеми збагачення Ахметова за формулою "Роттердам плюс".

Зараз працює представником президента Зеленського в Кабміні.

18. Михайло Радуцький - радник мера Києва Віталія Кличка

Отримав вищу освіту в Національному університеті фізичного виховання і спорту України за спеціальністю "Олімпійський та професійний спорт".

У 1987 р. працював фельдшером Київської станції швидкої медичної допомоги.

У 1989-1993 рр. обіймав посаду заступника директора "Київконцерт".

У 1993 р. Радуцький почав власний бізнес в медичній сфері. В 1994-2004 рр. - комерційний директор, заступник директора ТОВ "Борис", з 2004 року - президент ТОВ "Борис".

У 2014-2015 роках - заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.

З 28 грудня 2015 р. Радуцький - радник голови КМДА Віталія Кличка.

19. Денис Монастирський - експерт програми реформування правоохоронної і судової систем Українського інституту майбутнього (UIF), блогер.

Отримав ступінь кандидата юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Працював у Хмельницькому університеті управління та права. Займався питаннями законотворчості та наукових експертиз.

Протягом останніх чотирьох років притягнутий до реформування правоохоронних органів. Був членом конкурсної комісії щодо обрання керівництва Державного бюро розслідувань.

20. Данило Гетманцев - відомий столичний юрист, закінчив юрфак Київського університету ім. Т. Шевченка в 2000 р. почав працювати в КНУ на посаді асистента. У 2004 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю "Адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право" на тему: "Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та в законодавстві зарубіжних країн". Пізніше працював доцентом кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права юридичного факультету КНУ.

У 2012 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю "Адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право" на тему: "Фінансово-правове зобов'язання, проблеми генезису, детермінації та сутності". З 2013 р. і по теперішній час - професор кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка.

Займається проблемами вдосконалення нормативно-правового регулювання відносин фінансової відповідальності, непрямого оподаткування, а також оподаткування майна Брав участь у підготовці проекту закону "Про державні лотереї в Україні" та в доопрацюванні Податкового кодексу України; надавав рекомендації щодо внесення змін у Земельний кодекс України; брав участь у підготовці закону України "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг";

Нині Гетьманців - президент і керівник практики банківського та фінансового права юркомпанії Jurimex

Євген Комаровський - експерт по медицині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"