"Слуги народу" пропонують продавати іноземцям землю за межами населених пунктів

В законопроекті вказано, що це має бути земля тільки несільськогосподарського призначення

"Слуги народу" пропонують продавати іноз…

Колаж: "Слово і діло"

Про це повідомляє Depo.ua.

На сайті Верховної Ради зареєстрований законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин", авторами якого є 12 депутатів від монокоаліції.

Законопроект пропонує передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій)  до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

Також депутати хочуть надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності, надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів.

Одним із найрезонансніших пунктів є пропозиція виключити із Земельного кодексу України норми, які обмежують можливість іноземців та іноземних юридичних осіб придбавати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Для цього пропонується скасувати погодження продажу цих ділянок із Кабінетом Міністрів України.

Крім того, в законопроекті прописана норма про те, що необхідно надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель обласним державним адміністраціям (які в перспективі, після завершення реформи децентралізації, будуть трансформовані у префектури), виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Нагадаємо, що, згідно із соцопитуваннями, зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського значення підтримують лише 19% українців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook